Tekil Mesaj gösterimi
Alt 06-07-2010, 13:21   #1
NdeR 1903
Fransa KaRTali

NdeR 1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bir vuvuzela bir de Üründül!

Dünya Kupası’nda taraftarların çaldığı vuvuzelaların sesi futbolseverleri çileden çıkartırken, maçları yorumlayan Ömer Üründül’ün ilginç sözleri de ekran başındakilerin seyir zevkini iyice öldürdü!

Güney Afrika’daki Dünya Kupası sürerken, futbol heyecanını televizyondaki canlı yayınlardan sürdüren sporseverlerin başı vuvuzela ve TRT yorumcusu Ömer Üründül ile dertte. Eğitim dünyasına katkılarıyla öne çıkan köklü bir aileden gelen, pek çok yorumcunun aksine maddi çıkar için yorumculuk yapmayan Üründül, sıradışı cümleleriyle izleyenleri çileden çıkarıyor. Ekşisözlük’ten Facebook’a kadar çok sayıda popüler paylaşım sitesinde hakkında yorumlar yapılan Üründül geniş bir kitle de oluşturdu. Hatta, bir futbolcu gibi bir maçta kaç kez hangi yorumu yaptığının istatistikleri bile çıkarıldı. Kendisiyle yapılan bir söyleşide, yorumculuktan para almadığını dile getiren Üründül, bu spora sevgisi nedeniyle bu işi yaptığını belirtiyor.

FAVORİ SÖZÜ YANİ!
Spor yazarı Üründül için bobiler.örg adlı site de bir istatistik yayınlandı. Üründül’ün bir maçta, 108 kez “Yani” 42 kez “Futbol enteresan” 23 kez “Ofsayt” 16 kez “Bloklar halinde” 15 kez “Oooov” 8 kez “Çoook” 6 kez “Kollektif futbol” 4 kez de “Yüzü/sırtı dönük” ifadelerini kullandığı belirtildi.

İŞTE İLGİNÇ ENEKTODLAR
* Maç bitmeden iki takım da gol bulabilir.
* Kazanmaları için gol lazım.
* İki takım da gol atamazsa berabere biter...
* Eğer kaçırmasaydı, goldü!
* Spikerin ‘Sizce David Villa Barcelona’da başarılı olur mu?’ sorusu üzerine: Olur... Çünkü futbolu bilen bir forvet.
* Messi neredeyse sahada yok.
* Kollektif futbolun kontrollü yapısını sahaya yansıtamıyorlar.
* Defans ve orta saha blokları arasındaki mesafe 30 km.
* Top havadan geldi.
* Sahada 22 kişi var.
* Bak yine toptan dolayı bu top hep sekiyor.
* Bu gol olsa, bir farklı öne geçeceklerdi.
* Ben demiştim, bak defans şey yapıyor.

(STAR)
ve daha sonra da istikbâllerini kaybetmeye
mahkumdurlar '
Mustafa Kemal Atatürk
NdeR 1903 Ofline   Alıntı ile Cevapla