Tekil Mesaj gösterimi
Alt 30-07-2010, 16:21   #1
astute
A S T U T E

astute - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Icon9 ..::İnsan Yüzlü Böcek::..

Muğla'nın Bodrum İlçesi'nde oturan 41 yaşındaki Nagihan Kaçar'ın evlerinin bahçesinde dolaşırken bulduğu, insan yüzünü andıran görünüme sahip olduğunu öne sürdüğü örümcek ilgi odağı oldu. Kaçar, 'Hatice' ismini verdiği örümceği, yetkililerin incelemek isteyebileceği düşüncesiyle evinde tuttuğunu söyledi.

Click the image to open in full size.

Yokuşbaşı Mahallesi'nde oturan evli ve 2 çocuk annesi Nagihan Kaçar, evinin bahçesinde dolaşırken gördüğü örümceğin ilgisini çektiğini söyledi. İlk önce örümceğin yumurta bırakacağını düşündüğünü belirten Kaçar, hayvana dikkatle baktığında bunun yumurta olmadığını ve örümcekte �insan yüzüne' benzettiği çizgiler olduğunu fark ettiğini söyledi.

Eşi Ramazan Kaçar ile hayvanı incelediklerini anlatan Nagihan Kaçar, şöyle dedi: �İlk önce zehirli olabileceğini düşündük ve cinsini öğrenebilmek için internetten araştırdık. �İnsan yüzlü örümcek' olarak geçiyor. Çin'in Sincan-Uygur Özerk Bölgesi'ndeki Hani kentinde görülen bir örümcek olduğunu bulabildik. Türkiye'de daha önce Malatya ve Manisa'da bulunmuş. Sanırım üçüncüsünü de biz bulduk.

Arkadaşlarıma bilgi verdim onlarda örümceği görmek için evime geldiler.� Kız çocuğu olmadığı için örümceğe �Hatice' ismini verdiklerini belirten Kaçar, �Onu şimdilik kavanozda tutuyorum. Gözümüzü ayırmıyoruz, her yaptığı hareketi merakla izliyoruz. Yemesi için ekmek ve küçük böceklerden veriyorum.

İlk bulduğumda beyazdı, daha sonra yemesi için maydanoz verdiğim de rengi yeşile dönüştü. Örümceği ne yapacağımı bilmiyorum. İnceleme ya da araştırmak isteyen olursa diye bekliyorum. Olmazsa doğaya bırakacağım� dedi.