Tekil Mesaj gösterimi
Alt 09-08-2010, 16:00   #3582
Gokhan
Gogo

Gokhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Dün akşam ki karşılaşma bundan önceki karşılaşmalarımıza nazaran daha güçlü bir takımla yapıldığından takımın neler yapabileceği konusunda biraz daha fikir sahibi olmamızı sağladı. Villareal maçı bizlere birkez daha gösterdi ki Quaresma bu takımın hücum gücünün %60'ını oluşturuyor. Quaresma oyunda kaldığı sürece rakibin dengesini de bozuyor. Sürekli kanat değiştirip ayağında top tutarak rakibi eksiltiyor bu nedenle defansın ortasahaya çıkamaması orta saha oyuncularınında defansa yardımcı olmalarını sağlıyor ki bu da oyunun rakip sahada daha çok oynanmasını sağlıyor. Oyunu rakip yarı alana yıkıldığı anda iş Prof.Guti'de bitiyor. Sergen'den sonra ilk defa bu kadar ince paslar atabilen bir yıldız futbolcumuz oldu. Guti ilk maçı olmasına rağmen gerek toplu oyunda gerekse de topsuz oyunda çok etkili. Tv başında izlerken sürekli işaretler ile topun nerelere oynanması gerektiğini arkadaşlarına söyleyerek maestroluk yaptı. Oyunu basit ama çok etkili oynuyor. Bu sene ki ortasaha'da Necip kesinlikle kendisine yer bulacaktır. Geçen seneden beri sürekli üstüne koyarak oynuyor. Yıllar sonra belkide ilk defa özsermayemizden gerçek bir yıldız çıkaracağız. Necip için Guti çok büyük bir nimet bu fırsatı iyi değerlendirip Guti'yi bilgi paylaşımı konusunda sömürmesi gerekiyor. Bu hem kendisi hem de Türk futbolu açısından çok önemli. Hilbert dün akşam ve bundan önceki karşılaşmalarda gösterdiği performansla bu takımın futbolcusu olmadığı izlenimini verdi bana. Kalede birçoğumuzun belki de ilk defa izlediği bir çocuk vardı ki yaptığı kurtarışlar ve kendinden emin hareketleri ile iki seneye kadar Milli takımında kalesini koruyacak gibi duruyor. Cenk'i bu takıma kazandıranları gerçekten kutlamak gerek çok çok yerinde bir transfer. Ersan'ın oyun stili bana ikinci bir Toraman müjdesini verdi. Oyunu sert oynuyor bu hırçın futbolu gerek tribünleri gerekse de sahada ki arkadaşlarını oyun içinde ateşler. Gelelim Bobo'ya geçen seneye kadar bu takımın en etkili ismiydi ama bu sene bana göre Q7 ve Guti bir takımda sırıtıyor. Bize en acilinden kaptırdığı topun peşinden koşacak, hızlı ve hava hakimiyeti olan bitirici bir forvet lazım. Dün akşam ilk yarıda ki takıma Toraman-Ernst-Necip ve Üzülmez de katılınca bu kadro bile Avrupa'da iş yapar izlenimi verdi bana. Eğer ki gelecek olan isimler sürekli gündem de ki isimler olursa bu takımın tutulması gerçekten çok zor olur. Huni'ler elimizde sabırsızlıkla bekliyoruz.

Gökhan
Gokhan Ofline