Tekil Mesaj gösterimi
Alt 06-09-2006, 16:10   #7
ARETIAS28

ARETIAS28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı:
aysedeniz´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Öğrenci evi.....ogrenci evi demek, bir eve ait tüm tabuların yıkılabilirliği demektir.posterler ve duvar saati tavanda durur,portakal kasasında kasetler, CD ler,en metalcilerin evinde bile dallı güllü koltuk örtüleri,balkonda depozito tutarı, bir kirayı karşılayacak kadar çok, boş efesşişeleri, üst daireden kaçak çekilmiş kablolu tv,mutfakta biri diğerine hiç benzemeyen bir yıgın tabak ve promosyon,harry potterli ya da bira markası amblemli bardaklar,yerdeki siyah minderlerle tezat evin demirbaşı koca kollu avizeler,her odada en az 25 yaşında olan farklı farklı perdeler,dikey ve yatay tıkıştırılmış kitaplarla ve onlardan kalan yere konulmuşyarısı yakılmış mumlar,bir iki kızılderili kartpostalı,kinder ya da toto oyuncağı,"ne alırsan bir milyon"cudan dayanamayıp alınmış tornavida seti ya dakerpeten,tuvalette muhakkak bir iki dergi,tuvalet kapısında yaratıcılığa bağlı bir iki uyarı ya da bilgilendirme notu.ögrenci evi zil sesinin gunun her saati duyulabileceği,istiab haddinin tahmin edilemediği...ve bir gece uyumak için kalan insan sayısı rekorunun sürekli yenidenkırıldığı neşeli ve samimi bir ortamdır.öğrenci evinde kimse kül döktü diye utanmaz.öğrenci evinin her köşesinde yatılabilir. her saat kalkılabilir.kahvaltı 16.00' daöğlen yemeği 22,00 deakşam yemeği de 03,45 de yenebilir.normal evlerin tersine, faturalar senede 4 ya da 6 kez ödenir.bu ödemeler arası bazı günler, mum ışığında muhabbetle ve camiden sutaşırken hem eğlenmek hem küfretmekle geçer.öğrenci evinde hep fazladan giysi olur. Gelen unutur giden unutur,Misafirlerden kalan, kocaman eşyalar listesi olur.öğrenci evinde 24 saat kesintisiz muhabbet olur.vardiyalıdır, yorulan gider yatar yerini uyanan alır.öğrenci evi, king demektir, tabu demektir, risk demektir, efes fıçı demektir,kirli çarşaflarda huzurlu uyku demektir.sen bacısın, ben kardeş.. yirmi kişi aynı odada uyuyabilmek demektir.perdelerdeki sarı sigara dumanı lekelerine bakıp görmemektir.öğrenci evi, 5 sene elektrik süpürgesi ile tanışmasa dahi,asla tozlanacak kadar yalnız kalmayan evdir.öğrenci evi, öğrencilikten çıktıktan sonra, kıymeti onbine katlanan birgençlik ateşi şöminesidir.artık bir okulda kaydın yoksa, ama ssk' da sicil numaran varsa,ne kadar kasarsan kas; ne o gümüşlüğünü tek kolonlu roadstar marka dandikmüzik setiyle değiştirebilirsin,ne de o yağlıboya tabloyu indirip, duvarına dünyayı kurtaran adamıbantlayıp yapıştırabilirsin.öğrenci evi 4 ila 10 yıllık bir saltanat sarayıdır.bunu evden mezun olmayan anlamaz!
Dostum bu söylediklerinin hepsini ben yaşadım ve eski günler geldi aklıma hayatımın en güzel 3.5 yılını üniversitede geçirdim.Gözlerim doldu sağol emeğine sağlık kardeşim...