Tekil Mesaj gösterimi
Alt 16-10-2010, 22:14   #10
alleenje
Muhalif Kartal

alleenje - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı:
bruschaga´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
ya baba ben gönderilsin demiyorum zaten sadece ne yapmaya calistigini anlayamiyorum.bu takimin bütün oyuncularini avrupai üstdüzey oyuncular zannediyor.iyi hoca gerektiginde gecici süreliginede olsa sistemini oyun anlayisini degistirebilir.bu defans bloguyla bu ortasahayla bu sistemin bu anlayisin yürümeyecegi epeydir belli oluyordu,peki neden bile bile lades,neden bu inat?benim midem bulandi artik.7sene oldu sadece bir sampiyonluk var,ben hersene bir sonraki sene olur diyerek kendimi avutamamki.subir gercek türkiyeliginde sampiyon olursan basarilisin demektir,bunun icidirki avrupa biryere kadar ama lig biryere kadar olmaz.hoca ligi ciddiye almali,mecbur bunu yapmaya,artik baskanmi müdahele eder yoksa kendimi insafa gelir onu bilemem bildigim teksey ise yarindan teziyok su oyun planini degistirip enazindan ilk devre sonuna dek 1-0 olsun bizim olsun taktigiyle oynamaktir.yoksa isimiz yas.3yildizi artik cocuklarimiz hatta torunlarimiz görür bu kafayla
Bu yazdiklarina da itirazim yok.Sadece aciklama yapayim.Avrupa futbolunu biraz takip ederim.Schustere td lik icin adi gectiginde muhalif olma sebebim senin anlattiklarindi.Schuster elindeki malzemeye bakmaksizin bildigi sistemi uygulayan bir hoca.sirf bu sistemden vazgecmemek adina sag ve sol tarafi tek adamla kullandi bugun.Schusterden dogru bir 11 kurup o 11 den vazgecmemesinide bekleme.1.si bu sene surekli,2.si ise BJK deki gorevi boyunca surekli tartisilacak.
Ama yine basa donuyorum.2-3 isim disinda kimi getirirsen getir gecis doneminde bazi sorunlar yasayacaktir.Mesela benim cok begendigim Magath Turkiyeye gelirse ilk 4 ay futbolcular ayaklarini oynatamaz.Cunku muhtemelen hicbiri Magatin yaptiracagi antremanlara ilk etapta uyum saglayamayacaktir.
Mesela Benitez.Hucumda baslayan alan paylasimini,duran toplarda yaptirdigi alan savunmasini bizim futbolculara ogretene kadar kovulacaktir.
Mesela Vangaal sahayi 23 parcaya bolup taktik anlatmasini bizim futbolcularin kafasi ilk donemler almayacaktir.
Turk hocalarin bahsini bile acmak istemiyorum.
Maalesef sartlara aninda uyum gosterecek hocalar 2-3 tane.Bunlardan benim bildiklerim Morinho ve Luce.E onlarda gelmeyecegine gore her hocayla belli gecis sureleri yasayacaz demektir.