Tekil Mesaj gösterimi
Alt 30-10-2010, 23:15   #2
macho

macho - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Uzun vaadeyi birazdan yazacağım. Şimdi en kısa vaadeyi söyleyim. Eğer yarın Sivas maçında bir ters sonuç olursa Schuster ciddi şekilde sorgulanır. Bu arada atı alanda Üsküdar'ı geçmiş olur. Gelelim uzun vaadeye. Ben Schuster'in yapmaya çalıştığı işi destekliyorum. Adam uzun vaadede başarılı olacak takımı yaratmaya çalışıyor. Yoksa o da biliyor bu takım nasıl daha az gol yer sistemini. Ama adamın amacı bu değil. Yani günü değil, uzun yılları kurtarmayı hedefliyor. Ama bu da uzun zaman alacak. Şimdi önümüzdeki problem şu : Sabırsız medyamız buna müsaade eder mi? Hemen söyleyim etmez. Etmediği gibi yazdıkları yazılarla taraftarıda gaza getirirler ve hoca sezon sonuna kalmadan gider. Balık hafızalı bizler, daha dün takım en az gol yiyen takım konumundayken niye çok gol atmıyoruz diye Denizli'yi yerden yere vururken, iki gün sonra Denizli gelsin diye imza bile toplarız. Ha o Denizli bu mevcut kadroyu şampiyonda yapar o ayrı. Ama ileriye dönük bir sistem asla kuramaz. Yani bu takım bir makine düzeninde asla işlemez. Quaresma konusuna gelince, sana katılıyorum. İyi bir paraya seneye satılır. Bundan 20 sene sonra bile Quaresma diye bir adam vardı diye konuşuruz. Az önce M.United-Tottenham maçında Ferdinand'ı gördüm. Aynen bu durum aklıma geldi. Ülkeye gelen iyi yabancı oyuncu o kadar az ki, yıllar sonra bile hala dün gelmiş gibi konuşuyoruz. Neyse sözün özü şudur: Schuster gibi hocalar bu ülkeye fazladır. Çünkü biz günlük başarılarla yaşayan bir toplumuz. O yüzden gelecekten hiç umudum yok. Değil Schuster, Alex Fergusonda gelse, bir sezonda yollarız. Bkz: Del Bosque...