Tekil Mesaj gösterimi
Alt 24-03-2014, 21:28   #1
dogan_cordoba
Moderator

dogan_cordoba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Beşiktaş'lı Taraftarlardan Twitter Tepkisi

Beşiktaş resmi Twitter hesabının, Twitter yasağının başlamasından bu yana tweet atmaması, Beşiktaşlı taraftarların tepkisini çekti.

Ülkemizde milyonlarca kullanıcısı olan Twitter, 21 Mart geceyarısı itibari ile Türkiye'de erişime engellenmişti. Twitter yasağına başladığı andan itibaren ülke ve Dünya genelinde birçok tepki gelmişti. Twitter'a DNS değiştirilerek ya da VPN kullanılarak, çeşitli yollarla erişim sağlanabiliyor.

Galatasaray ve Trabzonspor Twitter yasağını ilk andan itibaren gözardı ederken, Fenerbahçe ilk saatlerde yasağa uymasına rağmen, ilerleyen süreçte 3 milyona yakın takipçisinin bulunduğu Twitter'da kullanıma devam etti. Beşiktaş ise yasağın üzerinden günler geçmesine ve bu süreçte Akhisar Bld.'yi 3-0 yenmesine rağmen henüz hiç tweet atmadı. Beşiktaş resmi Twitter hesabının bu tutumu, Siyah-Beyazlı renklere gönül verenlerin tepkisini topladı.

İşte Beşiktaşlı taraftarların sosyal medyada konuyla ilgili attığı tweet'lerden birkaçı:

"Twitter yasagi sebebiyle twittera bir @RT_Erdogan bir de @Besiktas girmiyor." @UlusMelike

"Beşiktaş'ın resmi twitter sayfasını bana versinler, ben daha güzel yönetirim" @isilaylaylomm

"@Besiktas hala mı giremediniz twitter'a?" @rsceran

"twitter yasaklandıgı günden beri tweet atmıyan @Besiktas taraftarı olmak çok zor" @onurkarabuluttt

"taraftar ile yönetici profillerinin en farklı olduğu takım sanırım Beşiktaş. Resmi olarak Twitter kapatıldıktan sonra bir tweet bile atmadık" @21YusufA

"Beşiktaş twitter resmi hesabı twit atmayalı tam 3 gün oldu, taraftar üzgün." @YuruGunese

"Yasak diye resmi twitter hesaplarını kullanmayan Beşiktaş... Bir yaşıma daha girdim..." @barisuzel

Fanatik