Tekil Mesaj gösterimi
Alt 01-10-2006, 03:42   #1
Adelaar

Adelaar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kanal D nin Ayibi

Kanal D'ye saygı hürmet!
Beşiktaş'ın CSK Sofya ile oynadığı maçı bir Star'da bir Kanal D'de yarım yamalak izledik...
Hayatımda ilk kez bir maçı yarım bırakan kanal gördüm. Kanal D maçın ikinci yarısının ortalarında pat diye reklama girdi. Bir daha Sofya'daki maça hiç dönmedi. Bu ne biçim işti? Seyirciye saygısızlığın daniskası...
Oturmuş karar vermiş Doğan Grubu... Kendine ait iki kanalda da Beşiktaş maçını yayınlayacaklar. Yine Aydın Doğan'ın kanalı CNNTürk'te de aynı saatlerde Kayseri'nin AZ Alkmaar ile girişeceği tur mücadelesi ekrana taşınacak. Yani Perşembe akşamı “Doğan maç festivaline” dönecek... Böylece Trabzon maçını yayınlayan Show tv'ye darbe vurulacak... Neden..? Çünkü yıllardır Show tv hemen her ay birinci oluyor. Bu olayı bitirmek için iki kanaldan Beşiktaş maçıyla hücuma geçti Doğan grubu... İlginç bir strateji savaşına daha şahit olduk önceki akşam..
Yalnız maçın uzama noktasına gelmesiyle evdeki hesap çarşıya uymadı. Beşiktaş'ın uzatmaya kalacağını hisseden Kanal D zınk diye yayını kesti, çünkü Fenerbahçe maçı başlayacaktı biraz sonra... Ve tabii Fener hatırına firmalardan gönderilen binlerce dolarlık reklam vardı... Reklamlar girdi... O anda Beşiktaş maçını izleyip de heyecandan kalbi durmak üzere olan taraftarlar, karşılarından zınk diye reklam görünce ne yaptılar acaba?... Saygı ve hürmet mi gönderdiler Kanal D'ye bilemiyorum...
İlk yüzde Kanal D'de Beşiktaş maçını bitmeden bitiren Randers-Fenerbahçe karşılaşması birinci oldu. 10.10 reyting ve 28.90 share aldı Fener maçı. İkinci Star Ana Haber, üçüncü Osasuna-Trabzon maçı oldu. İki kanalda birden yayınlanan CSK Sofya-Beşiktaş maçı ise KanalD'deki yayınıyla dördüncü, Star'daki yayınıyla altıncı olabildi.
Ancak iki kanalın reytinglerini topladığımızda ortaya 11.90 gibi bir rakam ve 33.40 izlenme payı çıkıyor. Yani toplam 10.10 reyting alan Fenerbahçe maçına karşılık, Beşiktaş karşılaşması önceki akşam daha fazla izlenmiş. Bunun kavgasını yaptık dün.
Fenerbahçeli olmama rağmen bu bir gerçekti, diğer Fenerli arkadaşlar şiddetle karşı çıktı bana. Vatan haini bile ilan edildim...
Ancak reyting raporlarına vurduğumuzda kelle hesabıyla Beşiktaş maçı daha çok izlenmişti. Bazı arkadaşlar “Maç uzadığı için ne olacak beklentisi vardı Beşiktaş maçında. Üstelik Fenerliler de seyretti bu müsabakayı” dedi. Doğru bir teşhis ama Beşiktaşlılar da Fener maçını seyretmedi mi yani?...

(Bekir Hazar/Yeni Şafak)
Adelaar Ofline   Alıntı ile Cevapla