Konu: Oğlak
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 13-10-2006, 17:53   #1
NuraN
Dişi Kartal

NuraN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Arrow Oğlak

Burcun Özellikleri

Oğlağın hayatı iki devreye ayrılır: 30 yaşından öncesi ve sonrası. Bu yaş, doğumunda etkili olan Satürn'ün devir zamanıdır. Bu gezegen güneş etrafındaki turunu tamamlamak için 29 yıl ve 167 güne ihtiyaç duyar.

İlk 30 yılda Oğlak kendini bir arayış içinde bulur. Burcuna adını veren oğlağın emin adımlarla dik duvara tırmanışından, bu dönemde eser yoktur. Kendinden memnun değildir. Bir erkek keçi kadar tehlikelidir.

İş Hayatı

Oğlak için karmaşık ve çift yönlü meselelerden uzak tüm meslekler uygundur. İdeal bir hesap memuru ya da bilgisayar programcısı olabilirsiniz, çünkü çevrenizdeki arkadaşlarınız da sayılarla ilgilidir. Ayrıca gayri menkul işinde ya da borsada başarılı olabilirsiniz. Temel cümlesi olan "Organize ediyorum" gereğince, organizasyonların kurulması ya da başarı vadeden bir faaliyet alanının yöneticiliği Oğlağa göredir. Hangi mesleği seçerseniz seçin, eriştiklerinizle uzun süre mutlu olmaz, kariyer merdiveninin bir üst basamağına çıkmak için çabalarsınız. Sabrınız ve yetenekleriniz buna erişeceğiniz konusunda şüphe bırakmaz.

Uygun Meslekler

1. Bilimsel Meslekler Araştırmacı, matematikçi, biyolog, ontolomog (böceklerle uğraşan araştırmacı)
Filolog, bilim adamı
Farmakolog, eczacı
Mühendis

2. Kültürel meslekler Kütüphaneci, arşiv memuru
Arkeolog, müze bekçisi

3. Analiz, kontrol ve yönetim gerektiren meslekler Kontrolör, hesap memuru, vergi memuru, finans uzmanı
Müdür, memur, yönetim uzmanı

4. Taş ve toprakla ilgilî meslekler Mimar, müteahhid
Heykeltraş, mermerci
Yeraltı inşaatçısı, çömlekçi, maden ustası
Maden işçisi, duvarcı

Arası İyi Olduğu Burçlar

Çok iyi: Boğa ve Başak
Iyi: Kova, Balık, Akrep ve Yay
Kötü: Koç (atılgan, daldan dala konar) Yengeç (bunalımlı) Terazi (yapmacık, samimi değil)
Ne iyi ne kötü: İkizler ve Aslan.

Burcun Ünlüleri

Benjamin Franklin, Henry Miller, Moliere, Isaac Newton, Elvis Presley, Joan Baez, Marlene Diet rich, Ava Gardner, Hz. İsa, Filiz Akın, Semra Özal, Federico Fellini, Rudyard Kipling, Richard Nixon, Simone de Beauvoir, Martin Luther King, Mao Tsetung.
Akisleri sönen bir ses gibisin.

Mâziye karışıp sevda yeminim,
Bir anda unuttum seni, eminim .
Kalbimde kalbine yok bile kinim .
Bence artık sen de herkes gibisin.

Eylül 2008

NuraN Ofline   Alıntı ile Cevapla