Tekil Mesaj gösterimi
Alt 20-10-2006, 16:32   #1
OnuR

OnuR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Interlagos'a övgü

Hafta sonu yapılacak olan Brezilya Grand Prix'siyle birlikte Formula 1'e veda edecek olan Michael Schumacher, F1'e Interlagos Pisti'nde veda edecek olmasından dolayı gurur duyduğunu söyledi. Ferrari'nin efsanevi Alman pilotu Michael Schumacher, www.michael-schumacher.rtl.de adlı kişisel İnternet sitesinde yaptığı açıklamada, Brezilya GP'sine ve yarışın yapılacağı Interlagos'a övgüler yağdırdı. Schumacher açıklamasında, "Brezilya benim son yarışım ve ben burada son yarışıma çıkmaktan dolayı mutlu olduğumu söylemek zorundayım. Interlagos, beni her zaman kendine çekmiştir. Burada yarışmak benim için hep eğlenceli olmuştur. Çünkü, kolay bir pist değil" dedi. Kariyerinde 7 dünya şampiyonluğu bulunan ve son yarışında sekizinci şampiyonluğunu kovalayacak olan Alman pilotu, şampiyonluk şansının olduğunu da vurguladı ve Brezilyalı takım arkadaşı Felipe Massa'ya öğütler verdiğini ve ona destek olduğunu da söyledi.
37 yaşındaki Schumi, 16 yıla yaklaşan F1 kariyeri boyunca, elde ettiği 7 dünya şampiyonluğuyla yarışlar tarihinin en başarılı pilotu olmayı başarmıştı.

Kaynak : İHA

Besiktas JK

.
OnuR Ofline   Alıntı ile Cevapla