Tekil Mesaj gösterimi
Alt 16-04-2006, 04:08   #1
kyros06

kyros06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Beşiktaş’ta adı hep tartışılan bir adam...

Beşiktaş’ta adı hep tartışılan bir adam...
Click the image to open in full size.
Grupçuluk yaptığı için bölünmelere neden olduğu, seçimlerde adaylarla yöneticilik pazarlığına tutuştuğu, 2 bin asılsız üyede imzası olduğu iddia edildi. Ve Demirören’in listesinden yönetime girdi. Asırlık çınar Beşiktaş’a amatör branşlarda yıllar sonra şampiyonluklar getirdi. Şimdilerde beklenmedik bir şekilde ‘görev değişimi’ istedi. İşte Bülent Deriş, işte yanıtları...

* İddialar doğru mu?
- Hayır. Asla pazarlık yapmadım. Başkan istedi, listeye alındım.
* Ya 2 bin üye?
- Şahsi olarak kimseyi üye yapmadım.
* Neden? Suç mu?
- Değil. Aslında olmalı da... Benim vasıtamla üyelikler olmuştur. Ancak hepsi sicilde kayıtlı. Kimin üye yaptığı, kimin parayı verdiği yazılı.
* Amatörlerde büyük başarı elde ettiniz. Kimler yanınızdaydı?
- Yönetim destek vermese şubeler olmaz. Başkan, “Beşiktaş amblemi olan her yerde şampiyonluk isterim” dedi. Biz, sadece bir kiremit daha koyduk.
* Şampiyonlar Listesi’nde hangi branşlar var?
- Boks, Atletizm, Kürek, Jimnastik, Hentbol...
* Futbol harici şubelere 7 milyon dolar ayrıldı. Nasıl ayakta durdunuz?
- Aylıklar gecikiyor, takviye yapıyoruz. Şubelerde kulübe fatura edilmeyen çok harcama var.
* Ne kadar?
- Mesela, Bilal Eyüpoğlu hentbolde 70 milyar harcamış, 25 de kulübe borç vermiş. Benim alacaklarım var. Yıllık harcama 200 milyar civarında.
* Görev değişimi isteğinizin gerekçesi, arka planda kalmanız mı?
- Başkan bundan bahsetti, ben ilk talip olandım.
*Görevden kaçmak mı, yoksa daha ön planda olmak için mi?
- Sadece ‘koltuğa yapıştı, kaldı’ denmesin istedim. Beşiktaş’a hizmetin önü-arkası yoktur.
*Voleybol takımında ‘ucuz’ diye Rus transfer politikası sürüyor mu?
- Hayır. Bizim en büyük kaybımız, Ahmet Fetgeri’nin yıkılması. En büyük hayalim, bir spor salonu yaptırmak.
*Kongreye 8 ay kaldı. Tamam mı, devam mı?
- Çok yoruldum. Kalacaksam da icraatlarımla kalmak isterim, yaptığım üyelerle değil.
* Politik bir yanıt!
- Vallahi değil. Yönetim sevdalısı değilim. Bugün ayrılıyoruz deseler, ilk imzayı ben veririm.
* Yöneticilik bu kadar mı kötü?
- Hayır. Ancak ‘koltuğa yapıştı’ diyenler çok. Yoksa şereftir.
* Yönetici kimliği aslında ‘sihirli bir anahtar’ değil mi?
- İşim ve kişiliğim buna müsait değil.
* Muhalefet hep kötü günde mi ortaya çıkıyor?
- Beni arayıp tebrik ettiler, destek sözü verdiler.
* Bu sözler, yönetimi kızdırmasın!
- Yönetimin desteği olmadan zaten bir şey olmaz ki. Söylemek istediğim şu; muhalefetten de çok ilgi alaka gördük.
* Teşekkürler...

kaynak:fanatik
kyros06 Ofline