Tekil Mesaj gösterimi
Alt 18-04-2006, 10:09   #1
kyros06

kyros06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bu maçı taraftarımız için oynayacağız

Her iki takımda da oynadı. Huyunu suyunu biliyor, derbide neler yaşanacağını şimdiden kestirebiliyor. Gaziantepspor maçı dönüşü, uçağın bir köşesinde Fenerbahçe-Galatasaray derbisini konuştuk Beşiktaşlı Sergen Yalçın’la. Söyleşimizin en hassas noktasında birden durdu ve üstüne basa basa haykırdı...
"Sakın bu son söylediğimi yazma!"
Oysa, düşündüğünü korkusuzca söyleyebilen Sergen, neden bu konuda duygusal davranıyordu. Ve, ne demişti de yazılmasını istemiyordu...
"Fener Kadıköy’de maç mı verir..."
İşte, bu sözlerinin kamuoyunda yanlış ve değişik yorumlanacağını düşünerek gizli kalmasını uygun buluyordu.
Hakan Şükür çok farklı
Üstelik bunu belirtirken, Galatasaray’ın da silahlarından sözediyor ve özellikle Hakan Şükür’ü yere göğe sığdıramıyordu...
"Galatasaray’da deneyimli futbolcular var. Üstelik hepsi de gerekli forma ulaştı. Ama bir de Hakan Şükür gibi farklı bir oyuncu oynuyor Galatasaray’da. Her an maçın skorunu değiştirebilir. Ben, Fenerbahçe’yi maçın favorisi gibi görüyorum. Ama bir Hakan Şükür’ün de derbideki dengeleri alt üst edebileceğini söylemek istiyorum."
Peki, neye dayanarak Fenerbahçe’yi favori gösteriyorsun?
"Bir kere Şükrü Saraçoğlu’nun başka bir havası var. Fenerbahçe oradaki her maça bir adım önde başlıyor. Üstelik yüzde yüz kazanmak zorunda. Bir beraberlik, umutlarını da alıp götürür."
Fenerbahçe’de Tuncay ve Nobre
Galatasaray’da Hakan Şükür diyorsun. Fenerbahçe’nin kozları kimler?
"Tuncay ve Nobre tehlikeli futbolcular. Hep kaleyi düşünüyorlar."
Bu iş Kadıköy’de bitmezse, İnönü’de ne olur?
"Galatasaray bu sezonun en zor maçını bizimle oynar. Beşiktaş’ın derbi performansını herkes biliyor. Düğüm bu maçta çözülür."
Türkiye Kupası’nda Fenerbahçe ile finali oynarsanız ne olur?
"Nefes kesen bir final olur. Bu maçı taraftarımız için oynayacağız. Onları çok üzdük, kendimizi affettireceğiz."
Söyleşimiz bittikten sonra Sergen Yalçın’ın yanından ayrılırken, yazmamam gereken satırları bana bir kez daha hatırlattı.
"Yanlış anlaşılırım, ayıp olur."
Dayanamadım yazdım. Gazetecilik damarım tuttu.

18.04.2006Click the image to open in full size.
Kaynak : Hürriyet
kyros06 Ofline