Tekil Mesaj gösterimi
Alt 19-04-2006, 15:10   #4
kyros06

kyros06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Şampiyonluğunu haftalar önce garantilemiş olmasalar, görürdünüz dönen dolapları, hakem oyunlarını, teşvik primlerini...Centilmenlik anlaşması yaptılar bu sene diğer büyüklerle...Nedense kadrolarındaki futbolcularının tamamına yakınının sözleşmesinin bittiği ve transfer bütçelerinin olmadığı bir zamana rastladı centilmenleşmeleri...Bir yöneticimize sormuştum 1-2 hafta evvel, “Bu centilmenlik anlaşmasına güveniyor musunuz?”.Yöneticimiz:“Siz olsaydınız güvenir miydiniz?” şeklinde soruya soruyla cevap vermişti...Aslında bu soru içinde anlamını da gizliyordu...ASY`de rakip takımlara kurdukları kumpas, tekme, tükürük, çift dalma, dirsek atma, ısırma...Ve geçici körlük yaşayan hakemlerin talihsizlikleri, istemeden pozisyonları kaçırışları!...İste Fatih`in aslanları....”Efendim, Fatih hocanın verdiği aşırı motivasyonla bazen aşırı hareketler yapıyormuş aslancıklar!..”Bu aşırı MOTİVASYON ne menem bir şeydir?Ağızdan hap olarak mı alınmaktadır, yoksa damardan şırıngayla mı?“BAŞARI İÇİN HER YOL MÜBAH...AMAÇ=PARA, DAHA ÇOK PARA....”
Spor, eşit şartlarda, spor ahlakına bağlı kalınarak yapıldığında spordur...Mücadelemiz, kişilerle veya kurumlarla değil, 15 senedir sporumuzda UTANÇ tablolarını bir biri ardına sergileyen YÖNETIM ANLAYIŞI iledir...“Seni de, seni seveni de sevmiyorum!” diye şehrin en işlek caddesine pankart astıracak kadar, rakip camialarda nefret uyandıran YÖNETİM anlayışı iledir...Bunu anlamak istemeyenler çıkacaktır bu rakip camiadan, kafalarını devekuşu gibi kuma gömüp, olanı biteni basit bir KISKANÇLIK olarak algılamaya calışanlar da çıkacaktır.Özeleştiri yapmamakta ısrarcı olanlar olacaktır elbet....Hatta işin içine son parasını maç biletine yatıran gariban taraftarı karıştırıp, ucuz duygu sömürüsü yapmaya kalkışanlar da olacaktır...
Düşünmeyeceklerdir UTANÇ dolu geçmişlerinde defalarca, o gariban taraftarın COŞKUSUNU, SEVİNCİNİ çaldıklarını, o gariban taraftarın AKITTIĞI GÖZ YAŞLARINI geri veremeyeceklerini...DÜŞÜNEMEYECEKLERDİR....!

Bu arada geçen hafta Galatasaray yöneticileri ve futbolcuları Ankara’da gitmedik kapı bırakmamışlardır.Milletvekilleri, bakanlar, parti başkanları ve niceleri... Amaç UEFA şampiyonu Galatasaray kulübünün ödüllendirilmesi ve detaylarıydı.Hani millete mal olmuştu bu kupa, hani ülkemizin reklamı yapılmıştı…Eğer gerçekten inansalardı bu söylediklerine önce Anıtkabir’e gider ATATÜRK’ü ziyaret ederlerdi. Ama oraya gidecek yüzleride yok unutmayalım ki Atatürk’ün bize miras bıraktığı bu topraklarda yetişecek sporculara soylediği bir söz var;
“Ben sporcunun zeki, çevik ve aynı zamanda AHLAKLISINI severim”

-Tuğrul Yenidoğan-
kyros06 Ofline