Tekil Mesaj gösterimi
Alt 30-11-2006, 09:20   #1
özgür_1903
Kıdemli Kartal

özgür_1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kazasız, belasız - Cenk ATILGAN

Kazasız, belasız

Gözümle görmesem inanmazdım. Beşiktaş, üstelik bir Avrupa Kupası maçında ilk 45 dakika içinde tam 6 net gol pozisyonu buldu... Lig maçlarında bile bu kadar net fırsat yakalayamayan siyah-beyazlılar bunlardan sadece birini filelerle buluşturdu. Konuk ekip ise bu periyotta sadece Runje'nin durup dururken yarattığı penaltıyı gole çevirince ilk devre sonunda tabelada 1-1'lik eşitlik oluştu. Temsilcimiz maça "Oyunun hakimi benim" dercesine cesur ve atak başladı. Özellikle sol kanattaki iki İbrahim de tüm atakların hazırlayıcısı oldular... Ricardinho'nun hakkını vermek lazım. Kartal'ın maestrosu dün gece varını yoğunu ortaya koydu. Sambacıyı haftalardır yedek kulübesinde oturtan Tigana dün akşam neler hissetti, doğrusu çok merak ediyorum. Avukatıyla basın toplantısı yapacağına, sistem eleştirilerine kulak verseydi; Beşiktaş ligde zirvede olur, UEFA'da gruptan çıkmayı çoktan garantilerdi.

Uçuş vizesi alındı
Fransız hoca, 61'inci dakikada Bobo ve Burak'ı oyuna alarak çift forvetli sisteme döndü. Mecbur kalmasa bunu da yapmazdı aslında da, Brugge maçının telafisi olmadığı için başka çaresi yoktu... Öyle ya da böyle gol gerekiyordu Beşiktaş'a... Koray'ın çizgi üzerinden çıkardığı topun ardından gecenin parlayan yıldızı Ricardinho'nun penaltı golü Kartal'a Avrupa semalarında uçuş vizesini getirdi... Beşiktaş'ın galibiyetten sonraki futbolu ise tek kelimeyle harikaydı. Sakin ve tek pas oynuyorlar, sahanın her yerinde pres yapıyorlar, birbirlerinin açıklarını kapatıyorlardı. Her şey yolunda gidiyordu ki İbrahim Akın'ın amatörce gördüğü kırmızı kart nedeniyle Kartal, son 10 dakika yuvasına geri dönmek zorunda kaldı... Neyse ki bu dönem kazasız belasız geçildi de, siyah-beyazlıların Leverkusen seferi turistik seyahat olmaktan çıktı. Beşiktaş'a beraberlik bile yetiyor... İlgililerin dikkatine