Tekil Mesaj gösterimi
Alt 05-12-2006, 19:16   #1
NuraN
Dişi Kartal

NuraN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Pamuk,Nobel Edebiyat Ödülünü Almak İçin İsveç'e Gitti

Yazar Orhan Pamuk, Kızı Rüya ile Birlikte Nobel Edebiyat Ödülü'nü Almak İçin İsveç'e Gitti. Heyecanlanmamanın İmkansız Olduğunu Söyleyen Pamuk, 'Türkiye İlk Defa Böyle Bir Ödül Aldığı İçin Bed de Çok Heyecanlıyım' Dedi.

Yazar Orhan Pamuk, kızı Rüya ile birlikte Nobel Edebiyat Ödülü'nü almak için İsveç'e gitti. Heyecanlanmamanın imkansız olduğunu söyleyen Pamuk, ''Türkiye ilk defa böyle bir ödül aldığı için bed de çok heyecanlıyım'' dedi.

Atatürk Havalimanı'na kızı Rüya ile birlikte gelen Orhan Pamuk, gazetecilere kısa bir açıklama yaptı. Çinli bir hayranının ilgisi ile karşılaşan Pamuk, ''Frankfurt aktarmalı olarak Stokholm'e gidiyorum. Ödül töreni Çarşamba günü başlıyor. Perşembe günü Nobel konuşmasını yapacağım. Pazar günü de ödül alacağım. Nobel aldıktan sonra İstanbul döneceğim. Aslında ruh halim İstanbul'dan İsveç'e gidip Nobel ödülünü Türkiye getirmek. Bunun zevkini, keyfini yaşıyorum. Türkiye ilk defa böyle bir ödülü aldığı için ben de çok heyecanlıyım'' diye konuştu.

Pamuk daha sonra, Alman Lufthansa Havayolları'na ait tarifeli uçakla Stokholm'e gitmek üzere İstanbul'dan ayrıldı.
Akisleri sönen bir ses gibisin.

Mâziye karışıp sevda yeminim,
Bir anda unuttum seni, eminim .
Kalbimde kalbine yok bile kinim .
Bence artık sen de herkes gibisin.

Eylül 2008

NuraN Ofline   Alıntı ile Cevapla