Tekil Mesaj gösterimi
Alt 10-12-2006, 02:18   #1
ferro1903
Banned

ferro1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Turgay Demir "Rico Faktörü"

Beşiktaş'ın saha içindeki problemlerinin tamamen çözülmesi birkaç önemli ayrıntıya bağlı. Öncelikle Nobre yalnızlıktan kurtulmalı, Kleberson daha az top kaybetmeli ve nasıl yapar bilmiyorum ama Serdar daha olumlu top kullanmalı. Bunlar olmadığı zaman rakip kalede yakalanan pozisyonlar etkisiz kalıyor ve Beşiktaş özellikle orta sahada oyunun patronu olamıyor. Eğer Ricardinho çok iyi oynamasaydı dün geceki maç da zora girerdi. Yine mükemmel bir topuk pasıyla özellikle ilk yarıda dökülen Burak'ı maçı kurtaran adam konumuna getirdi. Aslında takımda kazanma azmi var, mücadele yeteneği de... Fakat devamlılık yok. Verdikleri pasın, attıkları şutun arkasından bakmıyorlar. Oysa gol o dönen topların takibiyle geliyor çoğunlukla.

Kayseri iyi takım
İbrahim Akın ilk 45 dakikada 3 iyi şut attı, bir de orta yaptı. Bu sezon Beşiktaş'ın Maldini'si rolüne soyunan İbrahim Üzülmez ile ilk 45 dakikada Kayseri'nin sağ kanadını hırpaladılar. Üzülmez ikinci yarıda da aynı temposunu korudu, adaşı Akın kayboldu. Burak gerçekten ilginç bir futbolcu. İlk 20 dakikada 8 top kaybı yaptı. Rakiplerinin kolay, arkadaşlarının zor alacağı paslar verdi. İkinci yarıda tam tersi bir görüntü çizdi, golde doğru yere gitti, topu önüne iyi aldı ve harika vurdu. Jean Tigana onun için "Solda oynamayı öğrenecek" diyor. Ben de "Aman hoca izin ver, önce sağın hakkını versin de sol geri kalsın" diyorum. Tigana demişken geçen haftanın kötüsü Ali Tandoğan'ın yerine Burak'ı tercih etmesi doğruydu. Ali Tandoğan'ın da küsmeyip hazır kıta beklemesi ve oyuna girince de golünü atması takdire değer. Taraftarın haftalardır bağrına bastığı Runje kritik anlarda önemli kurtarışlar yaptı. Ama yine de hatalı bir gol yemekten geri kalmadı. Kayserispor iyi takım. Dün senkron tutturamadılar ama ligin ikinci yarısında üst sıraları zorlayacaklardır.

Forum Kurallari İçin Tıklayınız
ferro1903 Ofline   Alıntı ile Cevapla