Tekil Mesaj gösterimi
Alt 10-12-2006, 23:14   #1
disappear
Kıdemli Kartal

disappear - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Osman Tanburacı"Ricardinho keyif verdi… "

Ricardinho keyif verdi…
10.12.2006 Ricardinho keyif verdi…
Beşiktaş için hala ısrarlıyım. İkinci yarı şampiyonluk yolunda en büyük favorim Beşiktaş. İyi takım ama muhalefeti çok! Tigana’yı da rahat bırakmıyorlar…
Tigana genç bir takım kuruyor ve Beşiktaşlı buna sabır gösterirse on yıl yıkılmayacak bir takım kazanır. Burak, Serdar bugün için çok gençler daha Süper Lig temposuna alışamadılar, onlar birer fidan… Tigana’yı dinlerler, camia da Beşiktaş’ı rahat bırakırsa bu takım başarıdan başarıya koşar! Bunu görüyorum.
Eksikleri yok mu? Var…
Mesela defansın göbeği…
Orta sahada Burak ve Serdar’ın yerinde topu iyi kullanan iki isim. Örneğin; (Türkiye’den pek örnek yok…) Guly gibi, Gerard gibi… Rakibi ezen uzaktan vuran ve gole koşan…
Burak ve Serdar da eminim öyle olacak ama bugün için düşük verimde çalışıyorlar. Acemiler… Kendilerine güvenleri geldiği an… Ki o da bir dahaki sene, işte o zaman Beşiktaş tutulmaz!

Bir de iyi bir santrfor gerekli…
Santrfor için de fazla aramaya gerek yok! Gökhan Güleç, Bobo iyi isimler ama ne hikmetse devamlı şans Nobre’ye veriliyor. Nobre Beşiktaş’ın santrforu değil! Rakiple iyi mücadele ediyor ama sanırsınız sokak dövüşçüsü… Brezilyalı demeğe bin şahit gerek… Nobre’nin itişerek top oynaması Beşiktaş forvetlerinin verimini düşürüyor. Kayseri karşısındaki Nobre gol adamı olmaktan çok yerini kaybeden, sağda solda macera arayan bir seyyah gibiydi…
Bobo girdi Beşiktaş daha iyi hücum etti ama zaman da bitmişti…Ona rağmen Bobo’nun şık ortasından Ali Tandoğan ikinci golü attı! İyi ki Bobo ve Ali Tandoğan oyuna girmiş… İyi ki Beşiktaş da bu golü atmış ki son dakikada aptal bir gol yedi…
İşin özü;
Beşiktaş iyi takım. Oyun düzeninde acemilikten kaynaklanan eksikleri var. Sabırla aşarlar.

Beşiktaş neden zorlandı?
Kayseripor taş gibi takım da ondan… Kayseri Hocası Ertuğrul Sağlam, Beşiktaş’a oyun alanı bırakmadı.Kamber ve Ragıp’la rakibi iyi kontrol etti, Bülent Bölükbaşı’yla da gereğinde defansif bir kurgu yaptı, topa sahip olduğunda da gole koştu… Kayseri’nin karşısında Beşiktaş değil de bir başka takım olsaydı golü çok önce bulurdu. Beşiktaş’ın da defansı dün iyiydi…
Oyun pozisyon üretmeden ortada oynandı.
Kayserispor güçlü ve mücadele eden bir takım. Beşiktaş’ın maçtan galip çıkması o kadar kolay değil. İvankov iyi kaleci. Defans’ın önündeki üçlü çok iyi kapanıyor ve rakibe oyun alanı bırakmıyor. Kazandıkları toplarla da çok çabuk atağa kalkıyorlar. Ertuğrul Sağlam neden Gökhan’ı oynatmadı çözemedim…
İglesias iyi işler yaptı ama çok yalnız kaldı…

Ricardinho maestro!
Maçta yerimden fırladım… Acayip keyiflendim. Top ona geldikçe yüzüm güldü…
Brezilyalıyı seyretmek demli çay içmek gibi bir şey… Ağzınızda buruk bir tat bırakıyor. Çok keyifli ama ne yazık ki Ricardinho, Sergen kadar bile koşmuyor! Ayağı ve aklı sıradışı…
Ricardinho belli ki dünyaya futbol elçisi olarak gelmiş… Her topla buluştuğunda sıra dışı işler yaptı, seyir zevki verdi. Zaten Brezilya Milli Takımı’nda oynamasından belli.

Zengin düşünceli bir oyuncu… Sakin, kontrollü, sert değil ama şeytan!...
Onu masum şeytan sanırsanız bilin ki sizi üç kere katlar!
Burak’a verdiği pas yankesici cebinden çekilmiş cüzdan gibiydi…
Ricardinho üstün yetenek…
Şimdi herkes Tigana’yı suçluyor. Böyle adam şimdiye kadar niye kenarda oturtuldu diye…
Ben de diyorum ki Tigana bu adamı kenarda oturtmasaydı Ricardinho’dan bu verimi alamazdı.
Delgado mu Ricardinho mu? Bence banko Rico Paşa… (Kulakların çınlasın Kazım Hoca!...)
Ricardinho’ya bayılıyorum, çünkü ben futbol hayranı biriyim…

Üç İbrahim şeytan çatlatır!
İbrahim Toraman çok çabuk ve süratli, ama çok adam kaçırıyor… Buna rağmen dönüp yakalıyor. Ataklara çıkarken çok top kaybediyor, ortaları püfff!
İbrahim Üzülmez maç boyu sol kanadı kullandı, Bobo’nun attırdığı gibi bir orta yapamadı!
İbrahim Akın ise maça uzaktan şutla başladı… Umut verdi ama sonrası sivrisinek saz!
Açık söylüyorum;
İbrahim kendine bakmaz, bedenini güçlendirmezse futbolu tez bırakır!
Demedi demeyin.
İbrahim Akın’ın karşısında ben oynasam ona adım attırırsam n’olayım…
İbrahim de üstün yetenek ama bitik görünümü veriyor. İnşallah ben yanılmış olurum… Ama örnekleri var: Fenerbahçeli Tarik Daşgün, Yusuf Şimşek….
Güçlenen bir İbrahim Akın, Milli Takım’ın da değişmezi olur.
Şimdi bütün bunları gördükten sonra Tigana’ya acıyorum…
Bağışlayın beni ama acımam kasıtlı değil. Tigana’nın bu şartlarda çalışmasından ruhum acıyor!
Çok zor…
Beşiktaşlı ne olur Tigana’ya anlayış göster, adamın işi zor.,
Beşiktaş’ta umut var ama şimdiki hal zayıf!

Hakem Şimşek…
Hakem gerçekten şimşek!
Adı gibi barışçı bir ortam istiyor,oyunu kesmiyor, sertliğe müsaade ediyor ama futbolu da katlediyor!
Ricardinho’nun o muhteşem pasında Beşiktaş’ın attığı gol öncesi Serdar’ın İglesisas’a yaptığı bindirme faulün babası! O top gitti gol oldu!
Kayseri adına yazık!
Maçın sonlarında altı pas üzerinde yine Serdar’ın Mehmet Topuz’a yaptığı “havada itme” buz gibi penaltı!
Arkasından Baki Mercimek’in İglesias’ı koylundan çekişi anında penaltı!
Hakem Barış Şimşek bu penaltıyı vermiyorsa; İglesias’a anında sarıyı basması gerekir. Ancak hakem ikisini de vermiyor!
Kayserili Toledo aşırıya kaçan faulleri sonunda Burak’a attığı dirsekle kızarmalıydı…
Hakem Barış şimşek kötüydü…

Kleberson mu?
Herkes ona kızıyor olabilir. Belki bal yapmayan arı ama… En çok koşan da o!...
Hem ileri hem geri…
Oyunu açan, kontra top atan, sıkışana koşan hep Kleberson. Takım içinden ona omuz veren olursa Kleberson’un kıymeti ortayla daha net çıkar!”
Beşiktaş bu yıl zorlanmasına rağmen ligin ilk yarısını iyi yerde bitirdi.
disappear Ofline   Alıntı ile Cevapla