Tekil Mesaj gösterimi
Alt 28-04-2006, 16:14   #1
özgür_1903
Kıdemli Kartal

özgür_1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

"Yıldırım saygı göstermeyi öğrenecek"

Serencebey Gazetesi tarafından Ege Üniversitesi Mötbe Salonu'nda düzenlenen, "Geleceğe bakış" toplantısına katılan Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirören, Çarşamba günü Türkiye Kupası'nın finalinde karşılaşacakları Fenerbahçe'nin Başkanı Aziz Yıldırım'a yüklendi.
Demirören'den önce kürsüye çıkan konuşmacılar Süleyman Seba'dan övgüyle bahsedip, siyah-beyazlı kulübe yıllarını veren eski başkanın rakip kulüplerin kongrelerinde bile alkışlandığını dile getirirken, Yıldırım Demirören açıklamalarına sert eleştirilerle başladı. "Ben, başka kulüplerin kongrelerinde alkışlanan bir başkan olmak istemiyorum. Çünkü, onlar her fırsatta benim anama, karıma küfrediyor. Fenerbahçe ile Abdi İpekçi Spor Salonu'nda oynadığımız basketbol maçında 15 dakika bana küfredildi, kimse sesini çıkarmadı" diyen Demirören, "Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, (İkinci Başkanları Murat Aksu olmasa, Beşiktaş yönetimi dağılırdı) diyor. Aksu'nun, benim yönetimimin temel taşlarından biri olduğu doğru. Ancak Aziz Yıldırım, karşısında taş gibi bir Beşiktaş olmasını istemediği için bizim dağılmamızı temenni ediyor olabilir. Kendisi önce başkalarına saygı göstermeyi öğrenecek, sonra kendisine saygı duyulacak" dedi.
Yabancı sayısının artırılmasını ısrarla isteyen Fenerbahçe'nin aksi yönünde görüş belirten Demirören, "Türk futbolunda (Ben değil, biz) düşüncesi hakim olmalı. Fenerbahçe gibi bencil düşünemeyiz. Bana kalsa yabancı sayısını artırmam, bir yana azaltırım. Hatta ilk 11'de genç takımdan iki futbolcunun oynamasını zorunlu hale getiririm. Hepimiz önce Türk futbolunu nasıl geliştireceğimizi düşünmeliyiz" diye konuştu.
Demirören, panele katılan konuklardan bir kişinin, "Galatasaray şampiyon olur" şeklinde açıklama yapmasının nedenini sorması üzerine şu yanıtı verdi: "Beşiktaş taraftarlarının yüzde 99'u, (Fenerbahçe şampiyon olmasın da, kim olursa olsun) diye düşünüyor. (Ben, oynanan futbola göre Galatasaray şampiyon olur) dedim. Fenerbahçe, Galatasaray'ı farklı yendi. Kendilerini tebrik ediyorum." Konuşması sık sık, "Nouma... Nouma..." tezahüratlarıyla kesilen Yıldırım Demirören, "Pascal şu anda İstanbul'da film çeviriyor. Teknik direktörümüz Tigana ile planlarımızı yaptık. Önümüzdeki sezon genç, formasını terleten, Beşiktaşlı taraftarları memnun edecek bir takım oluşturacağız. Hedefimiz, 100. yılında şampiyonluğa ulaşan tek kulüp olarak kalmak" şeklinde konuştu. Beşiktaş'ın Türkiye Kupası'nda dört yıl aradan sonra final oynayacağını hatırlatan Demirören, kupayı havaya kaldırıp sekiz yıllık özleme son vermek istediklerini dile getirdi. Siyah-beyazlı taraftarları çarşamba günü İzmir Atatürk Stadı'nda saat 20.00'de Fenerbahçe ile yapacakları final karşılaşmasına davet eden Demirören, "Taraftarlarımız galeyana gelmeden, Beşiktaşlılık ruhuyla takımlarını desteklesin" mesajını verdi.

28.04.2006Click the image to open in full size.
Kaynak : DHA