Tekil Mesaj gösterimi
Alt 08-01-2007, 09:28   #1
odin
B J K

odin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Cool Sanal alemde Zekeriya Beyaz şov

Akıncılar TİM adlı bir hacker grubu Prof. Dr. Zekeriya Beyaz'a "Hocam yabancı site haclemek günah mıdır?" diye sordu. Hoca yine şovunu yaptı.

Melih B. Dede'nin haber

i Click the image to open in full size.
İnterntin haşarı çocukları ‘hacker’lar Türkiye’nin en çok tartışılan İlâhiyatçısı Prof. Dr. Zekeriya Beyaz’dan MSN ile fetva
aldı. CW Akıncılar TİM adlı ‘hack’ grubu, MSN ile yazıştığı Beyaz’a yabancı siteleri ‘hack’ etmekle günah işleyip işlemediklerini ve kul hakkı ihlâlinde bulunup bulunmadıklarını sordular.

“ZARARLILAR ‘HACK’LENEBİLİR”

‘Hacker’larla sıcak bir diyalog içine giren Beyaz hoca “Yabancı bir siteyi ‘hack’lemek günah mıdır? Acaba kul hakkına giriyor mu?” sorusuna şu cevabı verdi:
“Zararlı varlıklara yapılabilir. İslâm dinine ve Türk milletine zararlı olanlara yapılabilir, sevap olur. Günah işleyen zarar veren onlar, siz o zararı ve günahı önlemiş olduğunuzdan sevap kazanırsınız. Gazanız mübarek olsun!”

GÖRÜŞME KAYIT ALTINDA

Beyaz Hoca ile web kamerası kullanarak görüntülü olarak yazışan ‘hacker’lar, böylece kafalarını kurcalayan sorulara cevap bulup rahatlamış oldu. ‘Hacker’lar, Beyaz hocanın tarihe geçecek bu fetvasını kaydedip internette yayınlamaya başladı.

Click the image to open in full size.

İŞTE ‘HACK’ FETVASININ MSN KAYITLARI:

Hacker: Hocam bir siteyi yani Fransız yabancı hacklemek günah mıdır?

Beyaz Hoca: Zararlı varlıklara yapılabilir

Nasıl hocam anlamadım? Yani ben bir ‘hack’erim ve yabancı siteleri ‘hack’liyorum. Acaba kul hakkına giriyor mu?

İslâm dinine ve Türk milletine zararlı olanlara yapılabilir sevap olur.

Teşekkür ederim hocam, aydınlattığınız için : )

Günah işleyen zarar veren onlar, siz o zararı ve günahı önlemiş olduğunuzdan sevap kazanırsınız.

Hocam kamerada yüzünüzü tam göremiyorum, bi kameraya bakar mısınız? : )

Gazanız mübarek olsun!

Konu odin tarafından (08-01-2007 Saat 09:29 ) değiştirilmiştir..
odin Ofline   Alıntı ile Cevapla