Tekil Mesaj gösterimi
Alt 08-01-2007, 19:24   #1
odin
B J K

odin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Post Pc nizde Keylogger varmı ?

Casus pc ni senden başka izleyen 2. veya 3. kişilerdir bunlar herhangi bir programla senin pc ne bağlanabilir,şifrelerini görebilir hatta pc ni kontrol bile edebilirle.Casuslar spyware yazılımlarını kullanırlar bunlar için antispyware programlar mevcuttur ayrıca başkalarından aldıgınız .exe uzantılı dosyaları açmamakta buna karşı bir önlemdir.Çünkü genelde bu yazılımlar .exe uzantılı dosyalara saklanır bazen web sayfasına veya resme de bulaştırılabilir bu yüzden gireceğiniz sayfaları önceden taratmanız gerekmektedir ben avast pro.edition kullanıyorum gayet etkili bir antivirustur.Casus yazılımlar Trojanlar,spyware’ler veya pc nize elle veya uzaktan yerleştirilen Keylogger lardır.Keyloggerlar hakkında da biraz bilgi vereyim keylogger lar pc nize yerleştirilip gerekli ayarlamalar yapıldıktan sonra belli saatler arası yerleştirene pc de girdiginiz tüm tuşları rapor eder böylece şifreleriniz karşı tarafın eline geçer,bunun için en basit önlem eğer evinizdeyseniz şifrelerinizi girmek için başlat+programlar+erişilebilirlik+ekran klavyesini kullanmanızdır.Ayrıca keylogger a karşı bir yöntem daha paylaşayım:

Bu yöntem belki ekran klavyesi kadar 100 de yüz koruyucu olmayabilir fakat ben ekran

klavyesi ile ugrasmak istemediim icin genelde bunu yapıyorum ve henüz hacklenmedim

aşşağıdaki komutu izleyin.

Başlat - Çalıştır - Cmd ’ den ms-dos penceresini açıyoruz ve komut satırına:
netstat -an | find ":25"
yazıyoruz.
"25" keylogger in smtp portudur.
Eger bilgisayar bu port u görmüyorsa veya açık değilse veya şöyle anlatayım bu komutu

yazdıktan sonra komut satırının altında bosluk olur ve yeni komut satırına geçerse

keylogger yoktur ve gönül rahatlıgıyla ister msn inize ister baska bir program grubuna veya sitenize login olabilirsiniz.
odin Ofline   Alıntı ile Cevapla