Tekil Mesaj gösterimi
Alt 23-01-2007, 09:03   #1
özgür_1903
Kıdemli Kartal

özgür_1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Aksu dönebilir - Turgay DEMİR

Aksu dönebilir

Başkan Demirören'in hem iyi arkadaşı hem de zor günlerde problemli konuları çözen kişiydi Murat Aksu. İstifası tüm camiayı şoke etti. Peki neden? Aslında üç senaryo var. Birincisi federasyonla ilgili bir oluşumun içinde olacağı için istifa ettiği şeklinde. İkinci senaryoya göre Ulusoy ile siyasiler arasındaki savaşta zor durumda kaldı. Beşiktaş Ulusoy'cu, Aksu değil. Üstelik İçişleri Bakanımızın oğlu. Yani bir anlamda hükümete yakın. Her iki senaryo da kendine göre bir mantık çizgisi ile yürütülebilir ama bana göre Murat Aksu'nun istifa nedeni bunlar değil. Öyleyse ne mi, sanırım liste meselesi yarattı bu problemi.

Fulya ve transfer
Başkan Demirören, listesini yaparken herkesi kucaklama mantalitesiyle hareket ediyor. Yöneticilerini seçerken, kim kimdir, üç gün önce bu yönetim hakkında neler söylüyordu, diye düşünmüyor. Duyumlarıma göre Aksu'yu bu rahatsız etmiş. Diyeceksiniz ki "Başkan Demirören, hangi değerli adayı, Aksu'ya tercih edebilir ki?" Aksu'yu rahatsız eden tek bir isim olsaydı böyle düşünebilirdik ama öyle değil. Tavır aldığı isimler birden fazla. Hemen belirtelim istifa etmesine rağmen Başkan ile diyaloğunu koparmadı Murat Aksu. Yani dostluk eskisi gibi sürüyor. Aksu özel işleri için yurtdışında. Dolayısıyla kendi açıklamalarını alana kadar senaryolarla idare etmek durumundayız. Ancak yaptığım küçük çaplı araştırma sonucu dönüş için bir umut olduğu izlenimi edindim. Fulya'daki sorunların çözülmesinden transferlere kadar her konuda taşın altına elini koyan Murat Aksu'nun başkanla bir sorunu yok. Kongreye kadar bir sürpriz olursa şaşırmayın. Bazı sivriisimler törpülenip listeden çıkarılabilir ve Aksu da dönebilir. Çünkü serde Beşiktaşlılık var.