Tekil Mesaj gösterimi
Alt 24-01-2007, 15:28   #1
ferro1903
Banned

ferro1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Higuarin "Arjantin'i Fransaya Tercih Ederim"

Genç golcü Gonzalo Higuain, Fransa doğumlu ve Arjantinli bir ailenin çocuğu.. Higuain çarşamba günü yaptığı açıklamada, "Kalbimden böyle geliyor. Fransa için değil, Arjantin için oynamak istiyorum" diyerek "Horozlar" yerine "Tangocuları" tercih etti..

Gonzalo Higuain Fransa formasını giymek istemiyor..

Real Madrid'e 6.5 yıllık bir kontratla Arjantin devi River Plate'den transfer edilen 19 yaşındaki golcü Gonzalo Higuain L'Equipe'e yaptığı açıklamada, Fransa Milli Takımı'nın değil Arjantin Milli Takımı'nın bir üyesi olmak istediğini söyledi..

"Kalbimden böyle geliyor. Fransa için değil, Arjantin için oynamak istiyorum" ifadelerini kullanan Higuain, "Herşey Arjantin için farklı bir yol düşünemiyorum" da diyerek Tango ülkesine olan bağlılığını gösterdi..

Higuain Fransa vatandaşı ancak Fransızca bilmiyor..

Fransa Milli Takımı'nın Teknik Direktörü Raymond Domenech beklenmedik bir şekilde Fransa'nın Yunanistan ile yapacağı hazırlık maçı için kadrosuna Higuain'i de eklemiş ancak genç yetenek bu çağrıyı geri çevirmişti..

L'Equipe haberinde Higuain'in Arjantin vatandaşlığına geçmek iöin yasal işlemlere başladığını da belirtti..

Forum Kurallari İçin Tıklayınız
ferro1903 Ofline   Alıntı ile Cevapla