Tekil Mesaj gösterimi
Alt 26-01-2007, 09:40   #6
özgür_1903
Kıdemli Kartal

özgür_1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

KARTAL gol gol gol

"Kartal gol gol, Kartal gol gol." Öyle bir tezahürat ki, insanın ister istemez diline dolanıyor. Beşiktaş taraftarının daha maçın başından itibaren takımına bu şekilde bağırması çok tartışılıyor. Acaba bu tezahürat futbolcuları gaza getirmek için mi yapılıyor ? Yoksa bir tepkiden mi kaynaklanıyor ? Peki bu slogan takımı nasıl etkiliyor? Futbolcuların bundan rahatsız olduğu bile söyleniyor. Bu soruların cevabını Çarşı'nın lideri Alen Markaryan'a yönelttik. Alen, "Bu tezahüratın ikide bir eleştirilmesine bile tahammül edemiyorum. Bundan rahatsız olanların ruh sağlığının bozuk olduğunu düşünüyorum. Bu elbette bir destek, bunu nasıl anlamıyorlar. Peki onlara gol atmamalarını mı söyleyelim. Bu bir pozitif enerjidir ve takımı harekete geçirir. Bunu anlamayanlara psikoloğa gitmelerini öneririm. Bizim için en özel tezahüratların başında geliyor. Amacımız takıma her zaman yanında olduğu hissi vermek. Futbolcuların sahada bundan olumlu derecede etkilendiklerine inanıyorum" ifadesini kullandı. Bu tezahürata her zaman devam edeceklerini belirten Alen, "Dünyanın hiçbir yerinde 1. dakikadan 90. dakikaya kadar takımını destekleyen başka bir taraftar grubu yoktur" dedi. Alen, tribün olaylarında Çarşı Grubu'nun sorumlu gösterilmesinden de son derece rahatsız. Meyve veren ağacın taşlandığını vurgulayan Alen, "Biz her zaman dik durmayı bilen bir grubuz. Bu söylentileri bizi bölmek için kararlı olarak yapıyorlar. Tribünde ve stat dışında en ufak bir olay gelse bunun sorumlusu olarak gösterilmekten çok rahatsısız. Ancak Çarşı asla yılmayacak. Bildiğimiz doğru yoldan dönmek yok. Sonuna kadar kararlı adımlarla yürüyeceğiz" diye konuştu. Çarşı'nın bu yıl 25'inci kuruluşunu kutlayacağını dile getiren Alen Markaryan "Bu nedenle 2007 bizim için çok özel olacak. Grup olarak önemli atılımlar yapmayı düşünüyoruz. Hedefimiz her zaman Beşiktaş'ın başarısı için mücadele etmek olacak. 25. yılımızda bugüne kadar yapılmamışları gerçekleştirmek istiyoruz" dedi.