Tekil Mesaj gösterimi
Alt 27-01-2007, 09:25   #13
özgür_1903
Kıdemli Kartal

özgür_1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Gazeteci gözüyle;

Herkesin Çarşısı olsa
Çarşı bana göre Türkiye tribünlerinin en büyük sivil toplum örgütüdür. Genel olarak Türk futbolunda "Çarşı" sözü edildiğinde akla hemen futbol terör merkezi gelir. Aslında hiç böyle değildir. Bu grup haklı şöhretini sosyal içerikli mesajlarıyla yapmıştır. Bazen Danimarka'ya çatar, "Çarşı Danimarka'ya karşı" der. Bazen 5 dakika sessiz kalır. Futbol takımına koskoca bir sezonun en anlamlı mesajını gönderir. Çarşı Grubu'nun içinde zaman zaman olaylar çıkması hatta bir keresinde bir gencin öldürülmesi bu grubun "Şiddet" toplumu olduğunu ileri sürenlere koz verir. Çarşı'nın Türkiye'nin ve onun en sesli parçası olan Beşiktaş'ın düzgün gitmesinden başka bir tavrı yoktur. Çarşı'yı tanımayıp da ona "Karşı" olanlar Çarşı'dan herhangi birisiyle tanışınca hayal kırıklığına uğrarlar. Çarşı, Türk futbolunun vazgeçilmez dinamik bir gerçeğidir. Ben şahsen onlardan çoğunu tanıdığım için Çarşı'ya karşı olanlardan değilim. Bu yüzden bana karşı olanlar varsa onlara adres olarak "Çarşı" derim.
İLKER ATEŞ/FOTOMAÇ GAZETESİ YAZARI

Trabzon Taraftarlar Birliği ÇARŞI GRUBU için ne düşünüyor?

Şovları gerçekten güzel
Beşiktaş'ın Çarşı Grubu gerçekten tribünlerde iyi bir ahenk oluşturuyor. Tezahüratlarıyla taraftarlarını ateşlemeyi biliyorlar. Alen çok iyi bir tribün lideri ve taraftara iyi hakim oluyor. Ancak bazen şiddet olayları oluyor. Bu aslında Türk futbolunun sorunu. Biz her türlü şiddete karşı olmalıyız. Çarşı Grubu'yla bizim bir problemimiz yok. Geçmişte Trabzon'da onlarla yaşanan tatsızlık ise çoktan unutuldu.
ADEM SÖĞÜT/Trabzon Taraftarlar Birliği Lideri