Tekil Mesaj gösterimi
Alt 30-01-2007, 18:32   #1
NuraN
Dişi Kartal

NuraN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Arçelik Keysmart markasını devralıyor

Arçelik A.Ş., iştiraklerinden Beko Elektronik A.Ş.'nin sahibi olduğu Keysmart markası ve Keysmart bayii teşkilatını 20 milyon YTL'ye devralacak.

Arçelik A.Ş.'den İMKB'ye yapılan açıklamada, şirket Yönetim Kurulu'nun, şirket iştiraklerinden Beko Ektronik A.Ş.'nin sahibi olduğu 'Keysmart' markası, Keysmart bayii teşkilatı ile bilişim ve iletişim teknolojileri ticareti iş biriminin, birçok markayı bünyesinde bulunduran şirketin marka, satış ve bayii teşkilatı gibi süreçlerin tek elden yönetimi ile sinerji sağlayarak müşteri memnuniyetini artırmak ve maliyetlerden tasarruf etmek amacıyla şirket tarafından, Deloitte Touche Tohmatsu (DTT) Kurumsal Finans Danışmanlık Hizmetleri A.Ş.'nin makul değer hesabına uygun olarak belirlediği 20 milyon YTL karşılığında satın alınmasına karar verildiği ifade edildi.

Ayrıca, söz konusu bedelin peşin olarak ödenmesine ve gerekli devir işlemlerinin yerine getirilmesi için şirket yönetimine yetki verilmesinin kararlaştırıldığı belirtildi.

Aynı konuya ilişkin benzer bir açıklama Beko Elektronik tarafından da İMKB'ye gönderildi.
Akisleri sönen bir ses gibisin.

Mâziye karışıp sevda yeminim,
Bir anda unuttum seni, eminim .
Kalbimde kalbine yok bile kinim .
Bence artık sen de herkes gibisin.

Eylül 2008

NuraN Ofline   Alıntı ile Cevapla