Tekil Mesaj gösterimi
Alt 31-01-2007, 09:21   #1
özgür_1903
Kıdemli Kartal

özgür_1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Neredesiniz?-Alen MARKARYAN

Neredesiniz?

Kongrenin kangrene dönmemesi, ölüm borozancılarını hayali sükuta uğratmıştı. Beklenenden çok, bekleyen afişeyde ama dedik ya hepimiz Beşiktaşlıydık. Sağda solda yazılanlara kulak asmayın, gerçekler gördüklerinizdir diyoruz ama beyin yıkama tacirleri çok başarılılar. Cuma günü Volkan'ın yediği golü Runje yeseydi, Aurelio gibi Delgado da kenarda dursaydı ne olurdu? Tık yok... Duyuyor musunuz tek bir haber? Tık yok... Şimdi sen Beşiktaşlı basın olarak ne yapmalısın. Runje'yi nasıl yerden yere vurduysa FB lobisi, nasıl metabolizmasını bozduysa GS hobisi, sen de aynısını onlara yapacaksın. Ama bizimkiler hâlâ Tigana'nın kürdanı ile uğraşıyor. Karıştır babam karıştır... Beyin yıkama dedim de, aklıma yaşlı amca geliverdi... Pazar sabahı kongredeydim. Aynı zamanda divan seçimi var. İnsanlar sağa sola koşturuyor ellerinde kağıtlarla... Biz de yarı makara seyrediyoruz hengameyi. Amaç divana yatmak, pardon girmek... Telaşları bundan mütevellit koşuşturanların. Yaşlı amca sokuluverdi ve fısıldadı: "Bu Nobre'yi bize kakaladılar!" Nerden çıkardın bunu bey amca? "Herkes öyle yazıyor oğlum, baksana bir gol atabildi daha." Her denilene inanma. Bardak yarısına kadar dolu, sen boş tarafından bakıyorsun; boşver diye geçiştirdim. Bu olanlar, yanlı basının dayatmaları diye de hayıflandım... Akşam maça geçtik... Bütün stat Nobre diye inlerken, amcaya şöyle bir bakınıverdim ama nafile sevdalar! Göremedim.. Sezon başından beri Tigana'yı yerden yere vuranlara baktım ertesi gün gazetelerde! Maske değiştirmişlerdi, onları da göremedim...