Tekil Mesaj gösterimi
Alt 01-02-2007, 03:44   #1
Meric
Yardımcı Admin

Meric - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Keneden Korunmak İçin

Harvard Üniversitesi Ögretim Üyesi Prof. Dr. Gökhan Hotamisligil, obezite ve seker hastaligina sebep olan geni buldu.
*Goethe Üniversitesi cerrahlarindan Prof. Dr. Tayfun Aybek, kalp krizini önceden haber veren "çip" gelistirdi.
*Gaziantep Üniversitesi Plastik Cerrahi Baskani Doç. Mehmet Mutaf'in dudak yarigi konusunda gelistirdigi ameliyat teknigi,
Fransa'da "en basarili teknik" kabul edildi.
*Finlandiya Kuopio Üniversitesi Biyokimya Bölümü Ögretim Üyesi Doç. Dr. Neva Çiftçioglu, böbrek taslarina
"nanobakteri" adi verilen bir mikroorganizmanin yol açtiginikanitladi.
*Arkansas Üniversitesi Çocuk Elektrofizyolojisi Bölümü Baskani Doç. Volkan Tuzcu, çocuklarin kalp ritim bozukluklugunu
isin kullanmadan tedavi eden yöntem gelistirdi.
*Amerikan Nature Dergisi, Türk doktor Murat Digiçaylioglu'nun "beyin kanamasindan sonra hücrelerin ölmesini önleyen
bulusu"nu duyurdu.
*Harvard Üniversitesi Tip Fakültesi'nde arastirmalarini sürdüren Dr. Hande Özdinler, bugüne kadar islevi bilinmeyen Prion
isimli proteinin beyin hücrelerinin yenilenmesi açisindan önemini ortaya koydu.
*Houston Methodist Hastanesi Sindirim Hastaliklari Tibbi Direktörü Prof. Dr. Atilla Ertan, "ABD'nin en seçkin 10 hekimi"
arasina girdi.
*Istanbul 70'inci Yil Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Egitim Arastirma Hastanesi cerrahlarindan Dr. Cengiz Türkmen, ameliyat
sonrasinda kirilmayi ve agriyi önleyen "omurlararasi sabitleyici" gelistirdi.
*Memphis Üniversitesi Ögretim Üyesi Prof. Dr. Semahat Demir, ABD'de Bilim-Saglik Ödülü'ne layik görüldü.
*Cornell Üniversitesi Kisirlik Merkezi Ögretim Üyesi Prof. Dr. Kutluk Oktay, kadinlarin menopozdan sonra da çocuk sahibi
olabilmesini saglayan bir yöntem gelistirdi.
*Columbia Üniversitesi Kardiyoloji Direktörü Prof. Dr. Mehmet Öz'ün yazdigi "You: The Owners Manuel" isimli kitap,
ABD'de piyasaya çiktigi gün Harry Potter ve Da Vinci Sifresi'ni geride birakarak, 350 bin adet satti.
*Türkiye Cumhuriyeti'nin Saglik Bakani, "keneden korunmak için pantolon paçalarini çoraba sokun" dedi. )

http://img81.imageshack.us/img81/9771/topmain8dd3mg5.jpg
Meric Ofline   Alıntı ile Cevapla