Tekil Mesaj gösterimi
Alt 05-02-2007, 19:19   #1
ferro1903
Banned

ferro1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

İşte Sinirlerin Gerildiği An

Melih Gökçek ve Cemal Aydın canlı yayında birbirlerine ateş gibi sözler sarfetti. Sinirler gerilince Aydın çareyi telefonu kapatmakta buldu.

Başkent derbisinin Ankara 19 Mayıs stadına verilmesi nedeniyle Ankaraspor ile Ankaragücü arasındaki gerilim tırmanıyor.

Federasyonun da karıştığı tartışmalar LİG TV'deki Maraton programında masaya yatırıldı. Ankaraspor onursal Başkanı Melih Gökçek, Ankaragücü Başkanı Cemal Aydın ve Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Kemal Ünsal'ın telefon bağlantısı ile katıldığı yayında Gökçek ve Aydın arasında sert tartışmalar yaşandı...

Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Kemal Ünsal Maraton programına telefonla bağlanarak, maçın ASAŞ stadına alınmaması ile ilgili iddialara yanıt verdi.. Stadın eksikleri olduğunu belirten Ünsal'a yanıt yayına bağlanan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı ve Ankaraspor Onursal Başkanı Melih Gökçek verdi. Gökçek ASAŞ Stadı yerine maçın 19 Mayıs stadında oynanmasının Başkan Cemal Aydın’ın isteği ile olduğunu ileri sürdü ve Federasyonu suçladı. Federasyonu Ankaragücü Genel Kurulu nedeniyle kendi statları hazır olmasına rağmen maçı 19 Mayıs’a almakla suçlayan Gökçek’in bu sözlerine Kemal Ünsal ise bunun doğru olmadığını maçın yerinin belirlendiği tarihte ASAŞ stadının hazır olmadığını söyledi… Gökçek, bunun üzerine Ankaragücü’nün isteği üzerine turnikeleri olmayan Atatürk Stadı’na maçının alındığını ancak ışıklar bahane edilerek ASAŞ Stadı’nda oynamalarına izin verilmediğini söyledi…

Gökçek, yayına Kemal Kapulluoğlu’nun bağlanmasını da isteyerek onun bu konuda söyleyeceği her şeyi kabul edeceğini belirtti…

Daha sonra Ankaragücü Başkanı Cemal Aydın da yayına bağlandı… Aydın’ın bağlanması ile birlikte yayında sinirler gerildi… Gökçek’in ilk sözleri üzerine “Ben mektep talebesi değilim…" diyen Aydın, "Sen Büyükşehir Belediye Başkanı mısın, yoksa Ankaraspor başkanı mısın? Burada hangi sıfatla konuşuyorsun” diye sordu…

Gökçek bunun üzerine “Ben Ankaragücü’ne ve Gençlerbirliği’ne senelerce gönül verdim. Ankaragücü’ne başkan olmak istediğimi 1994’de açıkladım... Ama gördüm ki ne Ankaragücü, ne de Gençlerbirliği şampiyon olmak için kadro kurmuyor… Ankaraspor’u amatörden alıp birinci lige kadar çıkardım. İki sene önceye kadar Belediye Başkanları Kulüplere başkanlık yapabiliyordu… Yasal bir engel yoktu. Ben Gençlerbirliği Avrupa'daki başarılarında Kızılay Meydanına pankartlar astım” dedi.

Cemal Aydın bu sözler üzerine “Melih Gökçek olarak Ankaragücü’ne destek oluyorsanız tebrik ederim. Ama eğer milletin vergileri ile bunu yapıyorsan bir gün hukuka yanıtını verirsiniz… Sen Ankaraspor başkanı değilsin. Sen benim muhatabım değilsin…” dedi… Aydın kendisine cevap vermek isteyen ve sözlerinin arasında "Kardeşim" diyen Gökçek, "Bana kardeşim deme, benim 5 kardeşim var..." diye konuştu... Melih Gökçek'in derbide bilet fiyatlarını yükseltmesini eleştiren Aydın, "Ankaragücü'nü biletleri 250 YTL'ye çıkartarak mı düşünüyorsun. Sen Ankara'nın Belediye Başkanı olarak konuşuyorsan saygı duyarım. Ama Ankaraspor Başkanı olarak konuşuyorsan önce Belediye Başkanlığından ayrıl." dedi..

Bu sözlerin ardından hem Gökçek, hem de Aydın’ın aynı anda karşılıklı suçlamaları oldu… Birbirine karışan bu suçlamaların ardından Cemal Aydın yayından ayrıldı.. Gökçek'in Aydın ayrıldıktan sonraki son sözleri, “Ankaragücü, Gençlerbirliği, Ankaraspor sorunu yok. Cemal Aydın’ın davranışları ile ilgili problemler var” dedi.

Forum Kurallari İçin Tıklayınız
ferro1903 Ofline   Alıntı ile Cevapla