Tekil Mesaj gösterimi
Alt 17-02-2007, 10:04   #159
bjk4ever
Banned

bjk4ever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı:
autopsy´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Dostum iki hafta önce takımı herkes değil siz övüy****uz.İşte Tigana'ya sabrın meyvelerini topluyoruz,işte Tigana'nın sistemi falan gibi komik iddaalar dolaştı ortalarda.Bence takımdaki tek artı ekstra hırs ve yetenekli oyuncularımızın formuydu.(Manisa'nın ikramlarını da unutmamak lazım) Bunun da Tigana ile hiç bir alakası yoktu.Zaten Tigana bu sistemi kupadaki Ankaragücü maçından beri uyguluyor.2 maçlık iyi oyunu buna bağlamak zaten mantıksızdı.Manisa maçlarının ölçü olamayacağını burda sayısız insan söyledi ama bize gene bir ton laf soktular.Bu sistemle başarılı maçlarda oynanabilir hatta içerde tüm maçları da kazanabiliriz ama benim gözümde Tigana hoca falan değildir.Hoca zaten böyle maçlarda belli olur.Yani deplasman,zor şartlar,takımın kendi kendine işi çözemeyeceği,ekstra akıllı işler yapılması gerektiği zaman ortaya çıkar hoca ve yaptığı müdahaleyle maçı değiştirir.İçerdeki Manisa maçıyla deplasmandaki Konya maçının taktiğini aynı belirleyen ve gıdım değiştirmeyen adamın hocalığını falan tartışmam ben.Bu takım şampiyon olsa dahi zaten kadro kalitesiyle ve diğer takımların rezilliğiyle olacak.Bana Tigana'nın çevirdği bir tane maç örneği gösterin de ben dişimi kırayım.O çok iyi oynadığımız maçları oyuncular kazandı Tigana değil.O burada durduğu sürece sadece belli bir istikrar yakalayabiliriz ancak asla ekstra iyi işler yapamayız.Çünkü bu adam oyuncu yetiştirme de iyi ama taktik zeka denen şeye zerre sahip değil.Yani bu adam altyapı teknik direktörü.Siz ne derseniz deyin.Artı maçtan sonraki demeçleri de cabası.Daha az farkla geride kalmayı başarı sayan bir zihniyet.Bu adammı takımda birlik kuracak ve takımı motive edecek.Geçiniz Allahaşkına.Siz devam edin inadına Tigana demeye.Bakalım daha neler görecez.3. lüğüde başarı diyecez yakında..

Sanki adamin yedek kulubesinde Ronaldinho'lar da var ama adam kullanmiyor. Sonradan oyuna giren oyuncular hep ayni, Ali Tandogan, Burak, Ibo Akin veya Gokhan Gulec. Ali Tandogan sonradan girip goller atti, ama diger genc arkadaslarimiz mac kurtaracak kapasitede mi? Cocuklar istikrarli 2-3 mac ust uste oynayamiyor, Tigana'nin sucu ne? Kulubemiz de maalesef cok eksik kaliyor, 3. forvetimiz bile yok.

INADINA BESIKTAS!!!!!
bjk4ever Ofline