Tekil Mesaj gösterimi
Alt 17-03-2006, 10:11   #1
disappear
Kıdemli Kartal

disappear - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Hepsi Eto'o olsun

Click the image to open in full size. Beşiktaş'ta Demiören'den Tigana'dan istek: "Yeni sezonda bize en az üç 'siyahi' futbolcu getirmeni istiyorum. Taraftarımızın siyahi oyunculara karşı özel bir sempatisi var. Formamız da onlara çok yakışıyor."
Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirören, önceki gün görüşüp, yeni sezonun planlamasını yaptığı ve dün de 2 yıllık yeni sözleşme imzalattığı Fransız teknik direktör Jean Tigana'dan çok özel ve ilginç bir istekte bulundu. Demirören, siyah-beyazlı taraftarların özellikle siyahi oyunculara karşı büyük bir sempati duyduğunu vurgulayarak şöyle konuştu: "Yeni sezonda takıma en az 3 siyahi oyuncu transfer etmeni istiyorum. Taraftarımız yıllardır siyahi oyunculara karşı ayrı bir sempati besliyor. Üstelik kulübümüzün formaları da onların üzerinde bir başka güzel duruyor

Nouma-Ferdinand gibi!
Benim şahsi fikrim, yeni sezonda en az 3 siyahi yabancı futbolcuyu kadromuza katmak. Tabii ki bu konuda son karar sizin. Özellikle de hava hakimiyeti çok yüksek olan uzun boylu bir santrafor tribünleri coşturur. Zamanında takımın formasını giyen Les Ferdinand ve Pascal Nouma hâlâ unutulmadı. Tribünler bu isimleri her zaman gönüllerinde yaşatıyor." Bu sözler üzerine Tigana'nın da gülerek "Zaten benim de Beşiktaş'a getireceğim isimler Fransa'da oynayan ve Afrika kökenli futbolcular olacak. Onların da çoğu siyahi" diye yanıtı verdiği belirtildi

Barcelona ile dostluk
Bu arada geçtiğimiz günlerde İspanya'da oynanan Real Zaragoza-Barcelona maçında ırkçı tezahüratlar yapılarak 'maymun' benzetilmesi nedeniyle 73. dakikada sahadan çıkmak isteyen Kamerunlu Eto'o'ya Beşiktaş taraftarının destek vererek "Hepimiz Eto'o'yuz" şeklinde tribünlerde pankart açması, Barcelona ile siyah-beyazlılar arasında bir sıcaklık yarattı. Beşiktaşlıların Ankaraspor maçında açtığı bu pankart nedeniyle Barcelona'nın taraftar sitesi 'fcbes.com' ile siyah-beyazlılar arasında oldukça sıcak ve güzel bir diyalog başlattı

Birlikte çalışacaklar
Beşiktaşlı taraftarlar, açtıkları bu pankartın görüntüsünü, internet aracılığıyla İspanya'ya yolladı. Barcelonalılar da siyah-beyazlıların bu girişimine destek vererek 'Irkçılıkla mücadele için birlikte hareket etme karan' aldı. Bu uygulama ırkçılık karşıtı savaş veren UEFA'nın 'kickitout.org' sitesinde de büyük bir ilgi gördü.
disappear Ofline