Tekil Mesaj gösterimi
Alt 16-05-2006, 09:51   #1
Axi_1903

Axi_1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Exclamation CORDOBA efsane oldu

Maradona değil Oscar!
Boca Juniors'ın internet sitesinde yapılan ankette Maradona?dan fazla oy toplayan Oscar Cordoba, efsane unvanını aldı.
Yüz binden fazla oy
Oscar Cordoba... Beşiktaş?ın 100. yıldaki şampiyonluğunda başrolü oynayan Kolombiyalı file bekçisi, Siyah-Beyazlı ekibin Türkiye Kupası zaferinde de büyük pay sahibiydi. Ancak Galatasaray maçı sonrasında Beşiktaş Yönetimi tecrübeli eldiven ile sözleşme yenilememe kararı almıştı. Oscar Cordoba?ya talip olan Boca Juniors?un internet sitesinde başlatılan ankette yıldız oyuncuya taraftarlar kucak açtı. Tarihindeki efsaneleri seçen taraftarlar, Oscar Cordoba?ya tam 122 bin 578 oy verdi ve ilk sıraya oturttu.
Batistuta, Riquelme...
Boca?da 2 sezon forma giyen Oscar, dünyanın gelmiş geçmiş en iyi futbolcusu olarak gösterilen Diego Armando Maradona?dan da fazla oy topladı. 92 bin 595 oy alan Maradona, Cordoba?nın tam 30 bin oy gerisinde kaldı. Sarı-Lacivertli ekibin tarihinde önemli yer tutan Riquelme, Palermo, Benitez ve Batistuta gibi efsane oyuncular da Cordoba?nın gölgesinde kaldı. Arjantin?in en köklü kulübü olarak gösterilen Boca?dan teklif aldığını doğrulayan Kolombiyalı file bekçisi, ?Benim için Boca dışında bir seçenek yok. Eğer anlaşamazsak futbolu bırakabilirim? ifadesini kullanmıştı.
Taraftarlar unutmadı
Ligin bitimiyle birlikte sabah saatlerinde Türkiye?den ayrılan Cordoba?ya havaalanında Siyah-Beyazlı taraftarlar büyük sevgi gösterisinde bulundu. ?Seni hiç bir zaman unutmayacağız? yazılı bir pankart açan Beşiktaşlı taraftarların gözyaşlarını tutamadığı gözlendi. İstanbul?da mutlu günler geçirdiğini söyleyen Cordoba, ?Benim için Beşiktaş önemliydi. Fenerbahçe ve Galatasaray?ın son maçlarını dahi izlemedim. Beşiktaş Yönetimi?ne ve taraftarlarına üzüntülü anlar yaşattıysam özür dilerim. Beşiktaş?ta beni en çok mutlu eden taraftarların bana ve aileme olan sevgi, saygısıydı? dedi.