Tekil Mesaj gösterimi
Alt 16-03-2007, 09:09   #1
özgür_1903
Kıdemli Kartal

özgür_1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Haksızlığa isyanımdır!

Haksızlığa isyanımdır!

Sanırım önceki pazar üstat Hasan Pulur yazmıştı, o vesile ile biz de Celal Vardar'ın harika dizelerini hatırladık. Suya dokunmazmış, Sabuna dokunmazmış, Pise bak! Spor medyasına bir şeyler oldu son yıllarda. En güvendiğimiz kalemler dahi korkaklığı tarafsızlıkla karıştırmaya başladılar. Onlara göre hakkı savunmak, taraf tutmak, amigo olmakla eşdeğer. Suya, sabuna dokunmamak ise tarafsızlık. PFDK, tarihin en ilginç ve çelişkili kararlarına imza atıyor, kalem oynatan yok. Oysa hepsi o maçları izlemişler. Yani neler olup bittiğinin farkındalar ama ya kuralları bilmedikleri için "PFDK'nın bir bildiği vardır, şimdi eleştiri yapıp zor duruma düşmeyelim" diyorlar ya da gerçekten olup bitenden haberleri yok. Yahu Beşiktaş'ın sezon başından beri oynadığı en temiz maç hangisi diye bana sorsalar, tek kelimeyle ve hiç düşünmeden Galatasaray maçı derim. Ne küfür vardı, ne de taşkınlık. Sadece bir ara Ayhan kapalının önünde seyirciye bir hareket yaptı ve ardından tepki geldi. Bütün olan biten bu. Bugüne kadar benzer derece küfür edilen maçlarda ceza vermiş olsalar yine sesim çıkmayacak ama durum öyle değil. Birçok maçtaki küfürü "Süreklilik yoktu" diyerek es geçenler, Beşiktaş maçına gelince 52 saniyenin hesabını yapıyorlar. Üstelik verilen ceza seyircisiz oynama... Yani en ağır yaptırım. Adalet mi bu? Koca Beşiktaş yine gümbürtüye gidiyor, tek kelime eden yok. Taraf tutanlar, gerçeklerin üzerini örtemeye çalışanlar son derece cüretkâr, peki haksızlıklara karşı çıkacak olanlar neden bu kadar korkak. Başkalarını bilmem ama ben korkmadan doğruyu ve haklıyı savunacağım. Tüm haksızlıklara karşı çıkacağım. Cihan Oskay olayında Fenerbahçe'yi savunarak birilerine göre Aziz Yıldırım'ın yalakası oldum. Bugün Beşiktaş'ı savunarak başka birilerine göre amigo oluyorum. İsviçre maçından sonra Türkiye'yi savunduğumuz için de vatan-millet edebiyatı yapanlardan olduk. Gerçi sonra uluslararası tahkim de tıpkı bizim gibi cezanın çok ağır olduğunu görüp yarı yarıya düşürdü ama millet yaptığı eyyamla, biz de yediğimiz eleştirilerle kaldık. Sonuç olarak PFDK'nın bana göre ağır olan cezası Tahkim Kurulu tarafından da onaylandı ve yanlıştan dönme şansı kullanılamadı. Hatanın üzerine hata eklendi. Bu ülkede futbolun bıçak sırtında olduğu malum. Yapılacak tek şey takım, renk ayırmadan adaletli davranmak. En başta da gözlemciler çok dikkatli olmalı. İşlerine gelen küfürleri duyup gelmeyenleri duymazlarsa bu işin içinden kimse çıkamaz. Bu da böyle biline. Her neyse bugün Beşiktaş yandı, yarın başkaları aynı manzarayla karşı karşıya kalacak. Biz kimseye bakmadan, doğru bildiklerimizi savunmaya devam edeceğiz. Bu ülke futbolu bir adım ileri gidecekse, cesur yürek ve dürüst insanlarla gidecektir. Suya, sabuna dokunmayanlarla değil.