Tekil Mesaj gösterimi
Alt 17-03-2007, 06:47   #1
bjkemre06

bjkemre06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Platini Wenger'e çattı!

Platini Wenger'e çattı!

Gerginlik devam ediyor... UEFA Başkanı Michel Platini, Arsenal Teknik Direktörü Arsene Wenger'in golcü oyuncusu Thierry Henry'nin Fransa Milli Takımı'nda sakatlandığını iddia etmesi ve milli takım yöneticilerini suçlamasına sert tepki gösterdi.
Avrupa Futbol Federasyonları Birliği (UEFA) Başkanı Michel Platini, sakatlığı nedeniyle sezonu kapatma tehlikesi bulunan Thierry Henry'nin, Fransa Milli Takımı'ndaki kötü yönetimden dolayı sakatlandığını iddia eden Arsenal Teknik Direktörü Arsene Wenger'e sert çıktı. Platini, Wenger'in çelişkili konuştuğunu ifade ederek, "Henry, Ağustos ayında Bosna-Hersek'le oynanan maçta forma giymiş nasıl oluyor da sakatlığı Mart ayında ortaya çıkıyor anlamıyorum. Ben bir fizyoterapist değilim ancak Henry'nin altı ay önceki bir maçtan dolayı sakat olduğunu anlayamıyorum" dedi.
Henry, Fransa Milli Takımı'nın 16 Ağustos'ta -Premier Lig'in başlamasından üç gün önce- Bosna-Hersek'le yaptığı özel maçta 90 dakika forma giymişti. Sezonun başlamasından sonra birkaç kez sakatlık geçiren Henry, son olarak, Arsenal'in PSV Eindhoven'la yaptığı çeyrek finale yükselme rövanş maçında sakatlığına rağmen oyuna sürülünce sezonu kapatma tehlikesiyle karşı karşıya kalmıştı. 29 yaşındaki Henry'nin sakatlığından sonra bir açıklama yapan Wenger , sakatlıkta sorumluluğu bulunmadığını tüm kabahatin Fransa Milli Takımı yöneticilerinde olduğunu söylemişti.

15.03.2007 Click the image to open in full size.
Kaynak : İHA

███████████████████████
BEŞİKTAŞ 1903
███████████████████████
bjkemre06 Ofline   Alıntı ile Cevapla