Tekil Mesaj gösterimi
Alt 23-04-2007, 10:46   #79
sarideli18
Banned

sarideli18 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tigana'nın sistemi

Arkadaşlar Tigana'nın ne oynattığını hepimiz biliyorduk şimdi türkiye'ye geldi bilmeyenler de öğrenmiş oldu. Sizce Tigana'nın oyun stili Türkiyedeki futbol şartlarına uyuyor mu ? Tigana İtalyada bir takımı çalıştırsa daha başarılı olur ama Türkiye gibi büyük takımlarla küçük takımlar arasında dağlar kadar fark olan bir ülkede küçük takımlar karşısında geri çekilip skoru korumaya çalışmak sadece gelin bana gol atın demek gibidir ! Tigana'nın oyun stili belki avrupa'da başarılı olabilir ama Türkiye'de asla ! Öyle bir teknik direktör olacak ki Avrupa'da kendinden kat kat daha güçlü rakipler karşısında orta sahayı kitleyecek rakibine karşı oyunu kendi sahasında kabul edecek; Türkiye'de ise kendinden daha güçsüz ve çekingen rakibi karşısında oyunu force edecek ilerde basıp rakibi onların sahasında durdurup oyunu rakip sahaya yıkacak berabere bile kalsa şanssızlıklar yüzünden kalacak (Tigana'nın takımı gibi şanslarının sayesinde değil) işte böyle bir teknik direktör düşünün sonra Tigana ile kıyas yapın.. Mesela Mircea Lucescu, Jose Morinho gibi.....
Bir de bu sene şampiyonluk şarkıalrı söylemeye başladık biraz da erken olsa bile ancak bu puanla biz normal bir sezonda yani galatasaray we fenerbahçenin yaptığı teknik direktör ve oyuncu yanlışlarının en doruk noktaya çıktığı sene en fazla 3. olabiliridk belki de olamayabilirdik de !! Zaten artık Sebadan sonra o hale geldik ki Bize düşen elimizi açıp Fener ve Galatasaray gitsin dünyanın en kötü hocalarını we furbolcularını alsın gitsin japonyadan çinden ucuz ucuz adamlar alsın da biz de takip edelim onları diye dua etmektir....Nitekim bu sene oldu ama ben inşallah seneye de aynı yanlışlara düşerler die şimdiden dua etmeye başladım..Takımın başına Yıldıırm Demirören we Tigana warken Allah bizi onların şerrinden korusun ancak derim..Saygılar.....