Tekil Mesaj gösterimi
Alt 30-04-2007, 10:14   #1
imparator
Guest

imparator - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Altın Gol - Turgay Demir

Altın gol

Bu galibiyet Beşiktaş'a Allah'ın bir lütfu... İnanın bana futbol diliyle açıklanacak bir tarafı yok. Beşiktaş, ceza sahasına girmeden gol attı. Abartmıyorum... Topu ayağına alıp sürerek ceza sahasına giren bir tek Beşiktaşlı futbolcu yoktu. Duran toplar dışında rakip kaleciyi zorlayacak tek hareket yapılamadı. Sivasspor gerçekten iyi bir takım. Çok iyi motive olmuşlar. 90 dakika topun arkasındaydılar. Runje gününde olmasa gol de atabilirlerdi. Hırvat kaleci tek kelimeyle mükemmel oynadı. Sivassporlu Servet ile birlikte sahanın en iyisiydi. Tigana, dün doğru işler yaptı. Ofsayt taktiğinin, Sivas'ın hızlı forvetleri karşısında risk taşıdığını görünce Mustafa Doğan'ın yerine Ali Tandoğan'ı alması doğru tercihti. Eğer Balili bir adım geriden çıksa ya da 1 saniye geç hamle yapsa 7-8 kez Runje ile karşı karşıya kalabilirdi. Beşiktaş'ın ofsayt taktiği aslında bir tek Balili'yi vurdu. İsrailli oyuncu neredeyse her pozisyonda ofsaytta kaldı.

Avantaj Beşiktaş'ta
Beşiktaş, orta alanda top tutamadı, oyun kuramadı. Bobo, Burak ve Mehmet Sedef topu kontrol etmekte bile güçlük çektiler. Son dakikalarda maçın gittiğine onlar da inanmaya başlayıp, paniklediler. 'Her şey bitti' diye düşünürken maçın en güzel iki hareketi arka arkaya geldi. Önce Ricardinho topu doğru yere attı, ardından da İbrahim Akın... Pas harikaydı, gol vuruşu da öyle. Beşiktaş'ı böylesine eleştirirken ağır hava ve saha şartları ile 3 gün önce oynanan Fenerbahçe maçının yorgunluğunu da hesaba katmalıyız. Belki oynadıkları futbol bu mazeretlere sığmayacak kadar kötüydü ama bir de şampiyonluk stresi var. Onu da düşünmek gerek. İbrahim Akın bana göre sezonun en önemli golünü attı. Beşiktaş'ın bu galibiyetle F.Bahçe'yi çok ciddi bir strese soktuğundan eminim. Bu stres gelecek hafta İnönü'de de F.Bahçeli futbolcuların ayaklarını titretecektir. Artık Beşiktaş şampiyonluk yarışında rakibinden çok daha büyük bir moral avantajına sahip.