Tekil Mesaj gösterimi
Alt 01-05-2007, 20:38   #1
-FReeDoM-

-FReeDoM- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Rize'nin kader maçı!

Rize'nin kader maçı!

Çaykur Rizespor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, hafta sonu deplasmanda Kayseri Erciyesspor ile yapacakları maçın ligin alt sıralarının kaderini belirleyeceğini söyledi.

Çalımbay, Mehmet Cengiz Tesisleri'nde düzenlediği basın toplantısında, Kayseri Erciyesspor ile deplasmanda yapacakları maç için kazanmaktan başka bir şey düşünmediklerini belirterek, ''Kazandığımız takdirde çok büyük bir avantaj yakalayacağız. Bana göre bir yılın emeği, her şey bu maça bağlı. O nedenle bize, yönetime çok büyük görevler düşüyor. Dünden itibaren olağanüstü hal ilan ettik. Bu maç, futbolcuların her şeyini ortaya koyması ve bütün kişiliği ile oynaması gereken bir maç'' dedi.

Tek endişelerinin Altan ve Emrah'ın sakat olması olduğunu ifade eden Çalımbay, ''İnşallah maç gününe kadar iyileşirler. Kayseri'de tam anlamı ile derbi maça çıkacağız. Oynadığımız oyundan son derece memnunum. Erciyesspor maçı ligin altındaki kaderi belirleyecek'' diye konuştu.

Karşılaşmaya hakem camiasının büyük bir özen göstermesini isteyen Çalımbay, şöyle konuştu:
''İyi bir hakeme, tarafsız bir hakeme çok ihtiyacımız var. Çünkü Kayseri Erciyesspor çok agresif oynayan bir takım. Eğer hakem ona da izin verirse maç çığırından çıkar. Biz futbolun bütün güzelliklerini sahaya yansıtmaya çalışacağız. Kazanırsak çok iyi bir avantaj sağlayacağız, kazanamazsak çok büyük bir avantaj kaybederiz. Kazanırsak bu avantajımızı sonuna kadar kullanacağımıza inanıyorum.''

Teknik direktörlük döneminde hakem hatalarından çok sıkıntı yaşadığını ifade eden Çalımbay, şöyle konuştu:
''Hakem hatalarından maç kaybettim. Ama Rizespor'daki kadar olmadı. Buradaki kadar bariz hakem hatalarını görmedim. Artık hakem hatalarından maç kaybetmek istemiyoruz. Karşı takım oynar, bizi yener, kesinlikle bir diyeceğimiz yok. Biz deplasmanlarda iyi oynuyoruz, hiçbir takımdan da korkmuyoruz. Açıkçası ben hakemlerden korkuyorum. Onlardan tek dileğim, bizim maçlarda biraz daha dikkatli olsunlar. Çünkü kader haftalarına geldik.''

BEŞİKTAŞ-FENERBAHÇE MAÇI
Çalımbay, Beşiktaş ile Fenerbahçe arasında yapılacak maçın şampiyonluk yarışında ligin kaderini tam olarak çözmeyeceğini ifade ederek, şunları söyledi:
''Bana göre şampiyonluk yarışının en avantajlı takımı eğer Erciyesspor'a kaybetmemiş olsaydı Galatatasaray'dı. Galatasaray bana göre şampiyonluğun en iyi adayıydı. Çünkü en iyi Galatasaray top oynuyor. Şu anda liglerin en formda takımı bana göre Galatasaray, Erciyesspor ve Çaykur Rizespor'dur. Fenerbahçe'nin maçları fikstür olarak zor gözükebilir. Ama bana göre Beşiktaş daha zor maçlar oynayacak. Beşiktaş-Fenerbahçe maçı berabere biterse Galatasaray şampiyonluk yarışında çok büyük bir avantaj yakalar. Ama ligde hiçbir takıma güvenilmiyor, hele de 4 büyük takımlara. Kazanır diyorsunuz bir bakıyorsunuz kendi sahasında puan kaybediyor. O nedenle ligde son iki haftaya kadar hiçbir şey belli olmaz.''
-FReeDoM- Ofline   Alıntı ile Cevapla