Tekil Mesaj gösterimi
Alt 14-05-2007, 19:00   #1
jaSmin

jaSmin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Rico ve Delgado isyan etti

Beşiktaş'ta sorunlar bitmiyor. Şampiyonluğu Fenerbahçe'ye kaptıran, Bursaspor maçında da 3-0 gibi bir skorla sahadan mağlup ayrılan siyah-beyazlılarda yabancı oyuncuların paralarını alamama krizi patlak verdi. Maçlara çıkmama kararı ile yönetimi tehdit eden Ricardinho ve Delgado 100.000 dolarlık alacaklarının çarşamba günü saat 17.00'ye kadar ödenmemesi halinde Beşiktaş kulübüne ihtarname çekerek paralarını tahsil etme yoluna gidecekler. Bu iki futbolcu eğer sözleşmede yer alan 60 günlük yasal süre dolduğunda paralarını alamazlarsa Beşiktaş'tan ayrılabileceklerini de yönetime ilettiler. Ancak Siyah Beyazlı yönetim bu süre dolmadan yani en geç yarına kadar bu oyuncuların alacaklarını ödemeye çalışıyor. Kaynak arayışına giren yöneticiler son care olarak bu parayı kendi ceplerinden ödemeyi düşündükleri öğrenildi.

Bobo, Nobre ve Runje'ye ise alacakları 11 Mayıs cuma günü ödendi.

Öte yandan kendisine ödeme yapılmadığı için sakatlığını bahane ederek Bursaspor deplasmanına gitmeyen Matias Delgado'ya ağır para cezası verileceği öğrenildi. Bugün Akaretlerdeki kulüp binasında biraraya gelerek İcra kurulu toplantısı yapan Siyah Beyazlı yöneticiler durumu değerlendirerek, Arjantinli oyuncuya verecekleri cezayı da görüşecekler. Bu arada yabancı oyuncuların gösterdiği bu tutum karşısında şaşkına dönen Beşiktaşlı yöneticiler, Ricardinho'ya ve Delgado'ya önce işlerini yapmalarını böyle konuları dışarıya yansıtmamaları konusunda da uyarılarda bulunacakları kaydedildi. Özellikle bazı yöneticilerin şampiyonluğun kaybedilmesinden sonra "Önce o parayı hakketsinler. Beşiktaş'ta kimsenin parasını kalmadı, kalmazda. Ama gösterdikleri bu tutum anlaşılır gibi değil" dedi.
jaSmin Ofline   Alıntı ile Cevapla