Tekil Mesaj gösterimi
Alt 20-05-2006, 01:52   #1
kyros06

kyros06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Exclamation Bir zamanlar (Okunması Gereken Bir Yazı) !

Bir zamanlar öyle bir Beşiktaş vardı ki...

---Adeta Baba Hakkı'nın ete kemiğe bürünmüş hali gibiydi..Sertti,mütevaziydi,centilmendi,yeri geldiği zaman hakkını aramasını bilirdi..

---Asla ama asla ezeli rakiplerinde yıllarca top oynamış topçuları alıpda takımında oynatmazdı..

---Bugünedek elde ettiği tüm başarıları kendi altyapısından yetiştirdiği futbolcularla elde etmişti..

---Rakiplerinin haksızca kazandığı şampiyonluklar umrunda olmadan sezon sonunda şerefli ikinciliğimiz tüm camiamıza hayırlı olsun diyerek gönüllerin şampiyonu olmasını bilirdi..

---Semtiyle taraftarıyla iç içe bir kluptü..Şampiyonluklar nişantaşının,ortaköyün sosyete mekanlarında değil Beşiktaş Çarşı'sında Hasbi'de Kazan'da kutlanırdı..

---Kendi halinde mütevazi bir camiaydı Beşiktaş..Rakipleriyle ağız dalaşına girmez umarım bu sene şampiyon ..... takım olur gibisinden ortamı geren sözlerden sakınırdı..

----Başka takımın başkanlarıyla ağız dalaşına girmezdi..

----Manevi değerlere son derece önem veren bir kluptü amatör branş bile olsun üç beş kuruş koparıyım diye ismini satıp önüne arkasına saçma sapan marka adları getirmezdi..

----Türkiye'nin en çok sevilen rakip taraftarlar tarafından biz olmazsak Beşiktaş şampiyon olsun diye hitap edilen bir kluptü...

----Para uğruna Kapalıyı satmayıp ona sahip çıkardı..

----Hiç bir zaman yöneticileri hakem hakkında konuşmaz yenildiği zaman efendi gibi sahayı terk etmesini bilirdi.

---Asla kendisini küçültecek sözler sarfeden bir oyuncuyu barındırmazdı..

---O gün elde edilen bir galibiyet için t-shirtler bastırıp yendiği takımı yücelten hareketlerde bulunmazdı...

---Ezeli rakibini diğer rakipleriyle ittifak olup aynı pankartlarla sahaya çıkarak değil kendisine özgün duruşuyla protesto ederdi..

---İsmi asla mafyanın önde gelen liderleriyle anılmazdı..

---Neden gazetelerde televizyonlarda sürekli üçüncü sırada yer alıyoruz diye söylenmez zaten umrunda olmazdı...

---Camia içersinde futboldan anlamayan para babası zengin iş adamları değil Beşiktaş'ta doğup büyümüş futbol oynamış Beşiktaş duruşunun ne demek olduğunun bilincinde saygın efendi insanlar vardı..

---Türkiye'nin en fazla taraftarına sahip kulübü değil ama en çok sevilen takımıydı...

---Formamda bir yıldız daha olsun diye çırpınıp duran bir kulüp değildi..Armasındaki ay yıldızın değerini bilirdi..

Bilmiyorum beyler benim bildiğim Beşiktaş böyleydi ve ben bu yüzden bu takımı tutuyorum ve şimdi görüyorumki bu değerler birer birer yok oluyor..Bize bildiğimiz Beşiktaş'ı geri verin.Kısa ve net bir şekilde sadece şunu söyliyeceğim...
ÖZLÜYORUZ....!!!

Alıntıdır Yazan Abimize COK Teşşekkür Ederiz
Yazıya Eklenecek Tek Bir Söz Bulamıyorum.... Endustrileşen futbol veya gelir diil BEŞİKTAŞ`IMIZIN DEĞERLERİ !!!!
kyros06 Ofline   Alıntı ile Cevapla