Konu: The LOST
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 23-05-2007, 16:31   #6
Adelaar

Adelaar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Arrow Lost S03E22 (Through the Looking Glass)

Lost S03E22 (Through the Looking Glass)

3×22 Trough the Looking Glass Usa ABC Trailer (Türkçe)

3×22 Trough the Looking Glass Sneak Peek (Türkçe)

3×22 Trough the Looking Glass CTV Canada Trailer (Türkçe)

Boum hakkinda ozetler
Jack: Gereken her şeyi aldın mı?
Sayid: Hayır, fakat, gereken her şeyin olması için elimden geleni yaptım.
Jack: Bernard ve Jin?
Sayid: Onların ikisi de mükemmel nişancılar ve motivasyonları iyi. Jack, burada ne olduğunun önemi yok, radyo kulesine doğru gitmenizi istiyorum, hiç bir neden için geri dönmeyin… Buradan kurtulmak için hayatımı feda etmeye gönüllüyüm, hiçbir şey için bundan vazgeçmeyeceğim, beni anladın mı?
Jack: Evet, anladım.
Sayid: İyi şanslar.
Jack: Sana da!
Jack: Haydi yapalım şunu!!
İlk duyumlar

Sezon finalinde; Jack ve kazazedeler, Naomi’nin kurtarma gemisi ile irtibat kurmaya çalışırlar.
Konuk sanatçılar; Mr. Friendly/Tom, Alex, Richard Alpert, Karl, Mikhail, Jason, Penny, Rousseau, Pryce, Naomi, Rose, Bernard, Greta, Bonnie, Dr. Hamill, funeral director (cenaze levazımatçısı), pharmacist (eczacı), customer (müşteri) , doctor (doktor). Jack merkezli bir bölüm olacak.
Walt’ı son bölümde göreceğiz.
Kate ve Jack, birbirlerine karşı ne hissettiklerini açıklamaya sonunda karar mı veriyor? Jack’in birisiyle bir bağı mı var, özgür olmak mı istiyor? Hurley, söylediklerinden daha fazla şey mi biliyor?
Juliet’in, hangi tarafta olduğunu (Diğerleri mi, Kazazedeler mi?) öğreneceğiz..
Sawyer’ın, Locke’un babasını neden öldürdüğü ortaya çıkacak.
Charlie, bu bölümde işkence görecek ve acısını hafifletmek için bir şarkı yazacak.
“Diğerleri” ve “Kazazedeler”, önceden süre gelen nedenlerden dolayı, karşı karşıya gelecek.
Kampa baskın yaptıklarında, “Diğerleri”nden birkaç kişi ölecek.
Sezon sonunda, yedi karakterin öldüğünü göreceğiz.
Bir ya da belki iki majaor karakterin de ölmesi sözkonusu!!!
Çok sevdiğimiz bir karakter, “Kazazedelerin” iyiliği ve güvenliği için kendin kurban edecek.
Charlie, Tom, Pryce, Mikhail, Naomi ve Bonnie ya da Greta ölecek…
Hurley, finalde “önemli bir rol” üstlenecek. Hurley’nin, yeni bir yöünü göreceğiz ve DHARMA Van, tekrar karşımıza çıkacak.
Locke, bir ses duyana kadar, DHARMA mezarlığında, öleceğini düşünür ama “ses” ona “ölmeyeceğini” söyler. Sesin kime ait olduğuna bakınca Walt’u görür ve Walt, Locke’un mezardan çıkmasına yardımcı olduktan sonra tekrar görünmez olur.
Sezon sonunda, Jack ve Sawyer arasındaki bir anlaşmazlık çözülecek.
Locke, “Radyo Kulesi”ne gider ve “yardım çağrısı”nı gerçekleştiremeden birisini öldürür.
Jack, Locke’un bunu neden yaptığını anlayamaz. Yardım çağrısını yapmasına engel olacak olursa, onu öldüreceğini söyler ve silahla tehdit eder. Locke, Jack’i öldürmek için girişimde bulunur, kavga ederler. Jack, yardım çağısını yapar ve çağrıya birisi cevap verir!!!!
Çağrıya cevap veren Benjamin’dir. Naomi ve ekibinin “orada olmadığını” söyler…
Naomi ve Penolepe ile ilgili “büyük bir sürpriz” bizleri bekliyor!!!
Naomi, Dharma ekibinden birisidir.
Benjamin, terk edilip, tek başına bırakılabilir!!!
Hikaye, yardım bulma çabasında “adada” son bulur.
Su altı ambarının adının “The Looking Glass” olması ile “Alice Harikalar Diyarında” arasında bir bağlantı var.
Su altı ambarı, Kelvin’in haritasında (blast door map) vardı.
Kablo, bir “iletişim kablosu” olabilir. Sadece güç kablosu ya da güç kaynağı değil.
Jack’in yaptığı planlar, daima işleyen planlar olmayabiliyor. Buna neden olan da Jack’in bazı gelgitler yaşaması.
Charlie’nin öleceği ya da yaşayacağı, sezon bitmeden önce ortya çıkacak.
Locke’u, final sonunda göreceğiz…
Flashback’ler

Sarah (Jack’in eski karısı)’nı göreceğiz.
Bekar bir anne, bir doktor, bir cenaze levazatçısı, bir eczacı ve bir hostes; flashbacklerde yer alacak. Doktor, bölüm şefi olarak çalışıyor, bekar anne, hayattan bezmiş durumda ve cenaze levazımatçısı da bir çeşit depresyonda.
Aynı zamanda, 40 yaşlarında, eskiden hostes olan , “nazik” birini göreceğiz.
Bu bölümde Jack ile ilgili sırlar açığa çıkacak.
Jack, “Posta kutusundaki yılan/oyunu değiştiren kişi”….Ama, bu sadece Jack ile ilgili olmayabilir, başka birisi daha bunun içinde yer alabilir. Bunlar açığa çıktığında, şovun neden 48 bölümden daha uzun olamayacağını daha iyi anlayabileceğiz.
Tüm flashbackler, doğrudan adada neler olduğunu anlatacak, ada ile ilişki kurulacak.
Flashbacklerde Jack’in oldukça kötü durumda olduğu görülecek. Jack, alkolizm ile savaşmakta ve intiharın eşiğinde olan birisi.
Jack, eski karısı Sarah ile hastanede karşılaşır ve Sarah başka birisinden hamiledir!!!
Jack, şimdiye kadar görmediğimiz birisinin cenazesine gider ve oldukça sarsılmış görülmektedir.
Flashback’lerde Jack, “kazazedelerden” birisine telefonla ulaşmakta sorun yaşamaktadır!!!
Sezon, şu cümle ile son bulacak: “We have to go back!!!”, “Geri dönmek zorundayız!!!”.
Söylentiler

Adadakiler arasında bir bölünme olduğunu göreceğiz; Jack ve Sawyer’ın liderliğnde iki grup. Fakat, bu bölünme ummadığımız bir neden için gerçekleşecek!!!
Bir grup kazazede Locke’un kendilerine “ihanet ettiğini” düşünürken, diğer grup da kendilerinin “iyiliği” için hareket ettiğine inanacak.
Kate, kendini Jack ve Sawyer arasında kalmış olarak bulacak.
Jack’’in babasını adada tekrar göreceğiz.
Kazazedeleri tehdit eden “yeni bir düşman” ortaya çıkacak.
Önemli karakterlerden; Kate, Sawyer ya da Locke…ölebilir!!!
Benjamin, adanın özelliklerini açıklayacak ve bu özellikler arasında, daha önce “Diğerleri”nin “sahte köyü” olarak görülen, Michael’ın tutulduğu ve Sayid’in oraya gittiğinde bir şey bulamadığı, “door hatch” (kapı logolu ambar) de var. Sahte olduğunu düşündüğümüz bu ambar, aslında “adaya girişi” sağlayan bir “kutu”…(magic box)!!! Bazı karakterler, başka bir zaman çizgisinden, bu kapıdan adaya geri getiriliyor!!!
Adelaar Ofline   Alıntı ile Cevapla