Tekil Mesaj gösterimi
Alt 18-07-2007, 01:32   #1
Adelaar

Adelaar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Arrow Ailton: İhanet edenler vardı

Ailton: İhanet edenler vardı

Beşiktaş'ın eski yıldızı, Tigana'yı ağır şekilde eleştirirken takıma ihanet eden futbolcular olduğunu söyledi..
Click the image to open in full size.
Jean Tigana yüzünden sorun yaşayıp Beşiktaş'tan ayrılan Ailton açtı ağzını yumdu gözünü... Bugün Beşiktaş'la maç yapacak olan Diusburg takımının Kaprun'daki hazırlık kampında SABAH gazetesi muhabiri Fatih Doğan'ı karşısında gören Brezilyalı futbolcu Jean Tigana döneminde yaşadığı sorunları anlattı. İşte Ailton'un ilginç açıklamaları... "İstanbul'u özledim, çok güzel bir şehirdi. Beşiktaş taraftarının tezahüratları kulaklarımda. Tigana olmasaydı futbol yaşamımı orada noktalayabilirdim. Ancak Beşiktaş'tan ayrılmamın en büyük sorumlusu Tigana'dır. O bir çılgındı, ona çılgın demek bile yanlış olur o bir deliydi. Bence onun psikolojik takıntıları vardı. Futbolcuya yaklasımı hiç iyi değildi. Sadece ben değil takımdaki bir çok futbolcu o deliyle sorun yaşadı." "Türkiye'de çok fazla gol atabilirdim. Almanya'da gol kralı olmuş bir oyuncu olarak Türkiye'yi de sarsabilirdim. Beni takım içinde çekemeyen futbolcular oldu. Beni sevmeyebilirsiniz ama sahaya çıktığınız zaman pas atmak zorundasınız. 3-4 oyuncu topu bana atmak yerine biribirine atıyordu. Takıma ihanet edenler oldu." (Ailton'a kimleri işaret ettiğini soruyoruz) "İsimlerin çok önemi yok, birkaç tanesi takımdan ayrılmış." (Ailton'a, Tümer Metin, Sergen Yalçın ve Ahmut Dursun'un takımdan ayrıldığını hatırlatıyoruz, ancak Brezilyalı oyuncu konuyu değiştiriyor) "Tigana'nın Beşiktaş'tan ayrılması takımının önünü açacaktır. Defanstan başka bir şey düşünmeyen kendini beğenmiş bir adamdı. Ertuğrul Sağlam'ı tanımıyorum ama Tigana'nın yerine kim gelirse başarılı olacaktır. Hazır o ayrılmışken keşke ben de Beşiktaş'ta olsam."

kaynak:Sabah
Adelaar Ofline   Alıntı ile Cevapla