Tekil Mesaj gösterimi
Alt 31-07-2007, 01:53   #1
RoMeO
Banned

RoMeO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Transferi Sonlandırın..

Transferi noktalayın

Beşiktaş'ın, kamuoyunu feci şekilde rahatsız etmeye başlayan bu transfer politikasına derhal son vermesi gerekiyor. Yönetici "şununla, bununla anlaştık, Ertuğrul hoca kabul etmedi" diyor. Etmez elbette... Kiminin yaşı 35, kiminin geçen sezon oynadığı maç sayısı yetersiz, kiminin sakatlığı sözkonusu. Olmadı, bu kez falanca futbolcunun kasetleri getiriliyor. Ertuğrul hoca, "Kasetten futbolcu almam" diyor. Bunda da haklı. Dünya transfer borsasında tek geçerli yöntem "kaset" olsa Trabzonsporlu Yattara için Real Madrid ile Barcelona arasında savaş çıkardı. Transfer nasıl yapılır? Önce kulübün alt yapısı, üst yapısı masaya konur. Kimler gelir, kimler gider belli olur. Click the image to open in full size. Bunları kimler yapar? Öncelik hocanındır. Olmazsa olmaz diğer ünite, izleme komitesidir. Beşiktaş'ta 10 üzerinden 10 alacak, hepsi bu formayı giymiş bir komite var. Tello'yu izleyip getirdiler ve hazırlık dönemindeki performansı ortada. Yönetim; transferi yapıp, hocanın önüne koymaz. Son üç sezon transferi yönetim yaptı da ne oldu? Yönetim, en son devreye girer ve hocadan gelen istek doğrultusunda gelir gideri hesaplayarak harekete geçer. Ertuğrul Sağlam haklı olarak, "Biraz daha bekleyelim" diyor. Çünkü daha vakit var. Beşiktaş, 10 günde iki Şampiyonlar Ligi ön eleme maçı, bir de Süper Kupa karşılaşması oynayacak. Bu maçlar belki 1, belki 2 futbolcunun transferi için mesaj verecek. Belki de "transfere gerek yok" dedirtecek. Çünkü Beşiktaş, yüzde 70 oranında açıklarını kapattı. Sorun savunmadı mı? İbrahim Kaş var, Koray'ı oraya kaydırma şansı var. Eksik forvette mi? Delgado var, Burak var, Gökhan Güleç var. Sonuç şu... İki futbolcu alıp, 7-8 milyon euro harcayabilirsiniz. Veya hiç futbolcu almayıp, Ertuğrul Sağlam'ın arkasında durur ve yüzde 70'i, yüzde 90'lara çıkartabilirsiniz. Bu yeni maliyet getirmez. Üstelik Del Bosque kâbusu kapıya dayanmışken!

(İlker Ateş)