Tekil Mesaj gösterimi
Alt 03-08-2007, 12:49   #1
McMeMo

McMeMo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

İŞte HİKaYe...SEçMeLERe BiLE ALmIYOLArDı...

Click the image to open in full size.

Sheriff karşısında yıldızlaşan Serdar Özkan'ın Beşiktaş hikayesi oldukça ilginç.

Henüz 10 yaşında geldi Fulya’nın kapısına... Önce ‘çelimsiz’ diye seçmelere bile almak istemediler. Ancak ısrar edip, tozlu sahaya ayak bastı. Baktılar toprak zeminde topla ve topsuz harika işler yapıyor, “Tamam ama yemek ye, toparlan. Yoksa sert rüzgarda uçarsın'' diye de takıldılar. Genç yeteneğin dış görümü buydu da, bir de iç yapısı vardı. Ailevi sorunlarını içine atmıştı o yaşta. Aslında konu komşusu “Gel seni Galatasaray’a götürelim'' demişlerdi de o, “Yok, olacaksa Beşiktaş olsun'' diyerek geri çevirmişti. Bahsettiğimiz kişi Serdar Özkan... 2002’den beri tüm kamplara katılan, ancak sürekli kiraya gönderilen genç. 1987’li Özkan, ilk çıkışını İngiltere’de yaptı. Beşiktaş Yıldız Takımı, katıldığı turnuvada altyapısı ile ünlü Ajax’a yarım düzen gol atarken, 3’ünde Serdar’ın imzası vardı, 2 asisti de cabasıydı. Ufuk Pak, durumu derhal rapor etti. Bu çıkış sonrası A takıma alındı. Bu kez Okan Koç’un transferi geldi gündeme. Dönemin yönetici Hüsnü Güreli, altyapı sorumlusu Hüseyin Mican’ı arayıp, Serdar’ı Okan’ın transferinde takasta kullanacağım'' dedi. Mican kısa ve net karşılık verdi: İstifa ederim. Güreli şaşkın. Kapatıp İbrahim Altınsay’ı arayıp durumu anlattı. Altınsay da, “Mican haklı'' dedi. Böylece yuvada kaldı. Ama nasıl? Mican, ayrı yaşadıkları için önce annesi, sonra da babası ile 8’er saatlik görüşmeden sonra vekaleten imza aldı. Yaşı küçük olduğu için anne ve babasının ayrı ayrı imzaları gerekiyordu. Sözleşmesi Mican’ın büyük özverisi ile 5 yıl daha uzatılan Özkan, işte böyle bugünlere gledi.

KİMSEYE YARANAMADI!..
Serdar, sırasıyla Lucescu, Del Bosque, Rıza Çalımbay ve Tigana ile hazırlık kamplarına katıldı. Kamplarda öne çıkmayı bildi. Fakat dönüşte kiraya verildi. Ve her sezon yerli transferde ismi takasla anıldı. Son olarak Burak’ın alınmasında Antalyaspor’a bonservisi ile birlikte gitmeyi kabul etmedi. İstanbulspor dışında Sebat ve Samsun’da kiralık olarak oynamayı tercih etti. Yani yine Beşiktaş aşkı adına ikinci lige döndü. Ertuğrul Sağlam ile yeniden kampa katılan genç oyuncu geçmiş yıllara oranla daha etkiliydi. Kamp dönüşü durumunu anlattı kısaca; “... Abi bana çok haksızlık yapıldı. Kampta iyi çalıştım. ‘Kadromuzdasın’ dendi. Dönüşte ilk gönderilen hep ben oldum. Bu kez Erutğrul hocaya güvenim tam. Tabii kendime de... Bu kez kalıcı olmak istiyorum. Zaten bu sene de olmazsa, umudum kalmayacak. Herkesten destek bekliyorum.'' Serdar’ın gözlerinden okunan hırs, Sheriff maçında ortaya çıktı. Öyle ya da böyle, bu takımda şans bulur. Yeter ki, ayakları yerden kesilmesin, kötü bir maçında da silinmesin.

BeLKİ GaLaTaSaRaYLı OLaBiLiRiZ...
AmA FeNeR' Se RaKiP
KiMLeRLe KaRDeŞ OLAcAĞıMıZıDa BiLiRiZ...!!!
McMeMo Ofline   Alıntı ile Cevapla