Tekil Mesaj gösterimi
Alt 10-08-2007, 12:05   #12
mute
Banned

mute - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı:
deserteagle´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
aynı durum gelişmiş ülkelerde de oluyor... italya da palermo maçındaki olayları hatırlayın... ingiltere holiganlarıyla meşhur olmuş.. bu ülkelerin eğitim düzeyi bizden çok çok ileri ancak oralarda da oluyor bu olaylar.

bu konuya salt eğitim yetersizliği gözüyle bakmak bu anlamda yanlış.. eğitim sac ayaklarından sadece biri.. bizim ülkemiz söz konusu olduğunda bence diğer iki sac ayağını sosyokültürel hassaslık ve rant peşinde koşan medya oluşturuyor.
bu faktörler de eğitimin birer yansıması, eğitim denince akla sadece okul sıralarında okutulanlar gelmemeli, ülke olarak bu soruna sahibiz...
diğer ülkelerde de bu tür taraftar profilleri olabilir ama önemli olan düzen ve disiplin, zamanın ingiltere kraliçesi bu holiganizm yüzünden bizzat kendisi istemiştir takımlarının avrupa kupalarına katılamamalarını, italya'da yaşananlarda verilen cezaları anlatmama gerek yok, saçmalayan taraftarları kontrol altına alabilmek de eğitime dayanır, eğitim derken sadece taraftar profilinden değil asıl önemli sorun olan yönetim şeklinden ve disiplin sorunlarını da kastettim...
neyse derin konular bunlar, olayı sadece medyaya atmak her takımın kendine bir çıkış yolu bulmasına yardım eder ama futbolumuzdaki kaosun ortadan kalkmasını sağlamaz...
sorun sadece eğitim...

Click the image to open in full size.
mute Ofline   Alıntı ile Cevapla