Tekil Mesaj gösterimi
Alt 14-09-2007, 04:08   #1
Schwarzer Adler

Schwarzer Adler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Irkçılık yapmaz, olsa olsa terbiyesizlik yapmıştır!

Zaman insanları değil armutları olgunlaştırır, demiş Peyami Safa... Aynen öyle. Armutu bile olgunlaştıran zaman bazı insanları değiştiremiyor yazık ki. Emre Belözoğlu bu konudaki en güzel örneklerden biri olabilir... Şöhret basamaklarını tırmanmaya başladığı ilk günlerde "Şımarık" bir çocuk izlenimi bırakmıştı herkesin üzerinde, emekliliği geldi aynı tas aynı hamam... Hatırlayın, kısa bir süre önce İngiltere'yi ayağa kaldırdı!.. Rakiplerinin iddiasına göre ırkçılık yaptı, biz savunduk o zaman bu kardeşimizi. Dedik ki, "Adamımızı biliriz, olsa olsa terbiyesizlik yapmıştır, ırkçılık bizim mahalleye uğramaz!" O günlerde Emre gelip basın tribününe "Geçirdim" işareti yapmamıştı!.. Biz o gün, Emre'nin değerli ağabeyleriydik. İsviçre maçında Türkiye'yi dünyaya rezil edenlerden biriydi Emre kardeşim, biz bunu da çektik sineye. Kol kırılır yen içinde kalır misali milletçe savunduk yine. Peki sonuç? Sonuç şu... Emre geldi, basın tribününe "Geçirdim" dedi. Çünkü Malta maçı sonrasında, yerden göğe kadar hak ettiği eleştirilerden ders almak yerine, Terim'in deyişiyle intikam almayı seçmişti. Bence, Malta'nın attığı golleri görüp kendine kızmalıydı, o ise görevini yapan bizlere bozuldu. Aslında bu eski bir gelenektir bazı Galatasaray kökenli arkadaşlarda. Misal, Denizli, Xamax'tan 3 yedikten sonra, "Biz bu hezimete nasıl uğradık" diye düşünmek yerine, yapılan eleştirilere kızmış, turu geçince de Emre gibi basın tribüne "selam" yollamıştı. Şimdi merak ediyorum, Terim ne yapacak? Aslında merak etmiyorum, ne yapacağını biliyorum. Sahip çıkacak Emre'ye... Eski Terim olsa, ezip geçer ve bir daha Emre milli formayı rüyasında göremezdi. Yazık ki, Terim eski Terim değil, Emre ise hâlâ eski Emre. Keşke tersi olsaydı! Her neyse, Emre bir ceza almayacak merak etmeyin. Bu milleti "bildiği gibi temsil etmeyi" sürdürecek. Ne zamana kadar derseniz, başka bir rezalet çıkarana kadar. İngiltere'deki skandal, İsviçre maçındaki saldırganlığı, Macaristan galibiyeti sonrası yaptığı çirkinlik bundan sonra yapacaklarının ipuçlarıdır aslında. Ama Terim bunu böyle değerlendirmeyecektir. Emre'yi kızdırmayacak, küstürmeyecektir. Finallere gidene kadar kimsenin tavuğuna kış dememeye kararlı görünüyor hoca. Bildiğin mavi boncuk stratejisi... Emre konusunda bizi yanıltmaz yani bu kendini bilmez kardeşe milli formayı vermeye devam ederse, Milli Takım belki finallere gider ama futbolcu karakterimiz nereye gider onu kimse kestiremez. Denizli ve Hagi, Emre'nin önündeki kötü örneklerdi, şimdi Emre de ardından gelen kuşağın örneğidir. Bu çirkinliğe bir yerde son vermek zorunludur ama şimdilik kimse böyle bir şey yapmaya niyetli görünmemektedir. Sanırım, Emre bir gün Terim'e saygısızlık yapana kadar milli formayı giymeye devam edecektir. Bu da çok uzun sürmez her halde. Emre kendisine en kötü gününde destek veren medyaya, bu desteğin bedelini ödetmeyi başardı (!), şimdi kendisine arka çıkacak olan Terim'i de unutmayıp, en kısa sürede faturayı kesecektir elbet. Ne demişler, yarın göz açtırmayacak olanlar, bugün göz yumduklarımızdır!!! İyi yummalar!

Turgay Demir