Tekil Mesaj gösterimi
Alt 03-10-2007, 08:44   #3
asiruh1903

asiruh1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Seni hatırla!

Ertuğrul Sağlam'ın bilgisine olan inancım sürüyor ama artık cesur bir teknik adam olduğundan ciddi kuşkularım var... Beşiktaş'ı yarım-yamalak takip edenler gibi, "Ertuğrul hoca takımı yazboz tahtasına çevirdi" demiyorum. Çünkü Sağlam böyle bir hata yapmadı. Zorunlu haller dışında oynamadı kadroyla. Özellikle savunmaya hiç dokunmadı. Uzun süre forvetteki ikiliyi de bozmadı. Kanatlar da aynı şekilde... Bu nedenle kadro istikrarı konusunda eleştirmiyorum hocayı. Sheriff maçından itibaren çok cesur davrandı... Bildiğini yaptı, akılcıydı... Hem sahaya sürdüğü onbirlerde, hem de oyuncu değişikliklerinde bilgisini de, cesaretini de görmek mümkündü. Ankaraspor maçına kadar durum böyleydi. Ankara'da şaşırdı, Marsilya'da hapşırdı, Denizli maçında nezle oldu, son derbide yatağa düştü. Lincoln'ün oynayacağını düşünürek çift ön liberoyu tercih ettiğini bir gün önce biliyorduk. Lincoln'ün oynamayacağını öğrendiği anda Serdar Kurtuluş'u yerine çekip, tek ön liberoya döneceğinden, Delgado'yu sahaya süreceğinden de kuşkumuz yoktu. Bildiğimiz Ertuğrul hocanın yapacağı buydu. Yapmadı... İnanamadım... Neden korktu, kim kafasını karıştırdı bilemiyorum ama derbideki stratejisi, onbiri tek kelimeyle skandaldı. Her neyse, olan oldu bir kere. Şimdi geleceğe bakmak gerek. Ertuğrul hoca tüm cesaretini toplamalı, son üç maçta her kimi dinlediyse onları bir daha dinlememeli. Bugünkü Porto maçıyla birlikte bildiğini okumalı. Özgüvenle hareket etmeli... Bugünden tezi yok takımda disiplini sağlaması da şart. İbrahim Üzülmez'in derbideki çirkin itirazı unutulur gibi değil. Hoca bunu es geçmemeli. Cesaret, cesaret ve yine cesaret.... Ertuğrul Sağlam'ın yapması gereken tek şey, ligin ilk maçlarındaki kendini hatırlamak. Gerisi kolay...

Turgay demir
asiruh1903 Ofline   Alıntı ile Cevapla