Tekil Mesaj gösterimi
Alt 08-10-2007, 21:00   #22
onurozgen
Banned

onurozgen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

arkadaşlar türkiye'de şu an bir iç savaş yaşanıyor ve bunun tespitini, nedenlerini ve sonuçlarını iyi yapmak lazım diye düşünüyorum. sadece bu olaylara lanet yağdırarak olmuyor, bunu devlet de sürekli yapıyor zaten, ama türkiye'de terörü yaratan devlettir. dediğim gibi savaşlar, katliamlar tüm dünyanın sorunu. ve bu tip olayları yaratanlar emperyalizm ve onlarla işbirliği yapanlardır. türkiye'de halklar yaşamaktadır ve türkiye'nin bölünmesi için önce bu halkları birbirine düşürmek gerekli. onlar da bunu hedefliyorlar yıllardır ve devlet de onların ekmeğine yıllardır yağ sürüyor.
kısa bir örnek vereyim, bundan 1-2 hafta önce şırnak'ta bir saldırı daha oldu biliyorsunuz. ve 12 kişi hayatını kaybetti. bu hayatını kaybeden kişilerin çok büyük çoğunluğu güney doğu'daki köyleri korusunlar (!) diye devlet tarafından görevlendirilen köy korucuları. peki bu köy korucularını içinizde tam anlamıyla tanıyanlar var mı? bu adamlar devlet tarafından köyleri korumak için maaş alıyorlar. neyden korumak için : "pkk'dan" peki ne yapıyor bu adamlar ? devletten aldıkları maaşın yanı sıra, pkk ile de iş birliği yapıp pkk'dan da yamalanıyorlar, sözde köyleri korumak adına köy halkına baskı yapıyorlar, hatta ve hatta köydeki kızlara tecavüz edecek kadar bile pislikleşebiliyorlar. yani kendi çıkarları uğruna her haltı yiyebilen insanlardır bu köy korucuları. ama pkk veya diğer örgütler biliyordu ki, eğer devlet bunlara daha fazla yardım yaparsa kendilerini de satabilirler. ve bu yüzden bu adamları öldürdüler. şimdi türkiye'de bu işler böyle dönüyor? ve bu olaylardan sonra da devlet kendini herşeyden soyutlayarak önüne geleni lanetliyor. ben de devleti lanetliyorum. türkiye halkının çektiği bu acılar, bu sömürü yeter !.. unutulmasın ki özgürlük halkın devlete "çüş" dediği yerde başlar. bir suçlu varsa bu olaylarda, önce devlettir. terörü de yaratan devlettir, devlet kendi yarattığı terörden besleniyor.

"İşkence acılar unutulur. Dik yaşamak iz bırakır hayatta..."

Deniz GEZMİŞ
onurozgen Ofline   Alıntı ile Cevapla