Konu: Vah vah vah!
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 07-11-2007, 10:04   #1
Adelaar

Adelaar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Arrow Vah vah vah!

Vah vah vah!
Beşiktaş'ın Liverpool karşısındaki kötü oyunu ve tarihi hezimet Vedat Okyar'ı da çıldırttı.
07 Kasım 2007 / 08:03
Vedat Okyar/Vatan
Vah vah vah!

Futbol hatalar oyunudur. Hata kaldırır, ayıp kaldırmaz. Dün akşamki kayıp mı, ayıp mı? Ayıbın Allah’ı.

Tedirgin oynamak üst seviyedeki oyuncular için bile negatif görüntü verir. Acemiler için ise zifiri karanlıktır. Antrenöründen futbolcusuna o karanlığın içinde kaldılar.

Hava soğuktu. Rakibin kalecisi kesin grip olmuştur. Çünkü adama top gelmedi..

İki yüzlü takımlar belli bir istikrarı yakalayamazlar. Beşiktaş da iki yüzlü, yazık! İstanbul’daki Liverpool maçını hatırlıyorum, buradaki Beşiktaş’la arada ‘gece-gündüz farkı’ var. Oyunun tamamında üstüne başına yapacaksan, bundan daha iyisi olmaz.

Başkan ‘Sivas maçını PAF’larla oynayacağım’ demişti. Oradan da, bundan iyisi çıkmaz. Ben yine ‘eyvah’ diyorum.

YAZIKLAR OLSUN

G.Zan, Tello bu maçta çok lazımdı, ikisi de yoktu. Sakın Ertuğrul ‘Böyle 2 önemli adamım yok, elim kolum bağlıydı’ demesin. Higuain diye biri var, ayağına çabuk, seni en kısa yoldan öbür tarafa götürür. Onu oynatmıyorsun, oyun 5-0 olmuş, sonra yangına atıyorsun. Bundan sonra oynatsan bu futbolcudan neyi geri alırsın?

Acemi Mehmet Sedef ile oyuna başladın. O da ilk golde servis yaptı, maçı bitirdi. Kayarak topa müdahale ya ileri doğru olur, ya taca, ya kornere. Kendi 18’ine kayarak top bırakıyorsan, bütün defansı da şapşala çevirirsin. Nitekim öyle oldu.

O golden sonra oyun dönmezdi, tarihi farkın ve tarihi ayıbın kapısını araladı.
Mehmet Sedef’e ‘acemi’ dedim.

ACEMİSİN ERTUĞRUL!

İçim burkularak sana da ‘acemi’ apoletini takıyorum, Ertuğrul. Bu kepazelik kolay kolay unutulmaz.

Bir ara dereye de Serdar Özkan’ı sıkıştırayım. E benim güzel kardeşim! Isıra ısıra oynuyordun, 2-3 haftadır dişlerin döküldü. Böyle devam edersen en kısa zamanda yine kiralık gidersin. Evsahibi olmak başka, kiracı olmak başka! O da senin içini acıtır.

Harç bitti, yapı paydos.

Avrupa bitti. Köyümüze dönüyoruz.

PAF’la oynanacaksa, Süper Lig’de de bir şey olmaz. Bu ayıbın yükü çok ağır. Başkan değil, Başbakan bile kaldıramaz. Bu büyük kalabalığın mesuliyetini taşıyanlar hesap veremezler. Onun için Beşiktaş kendi ligine 2 değil 4 elle sarılacak, bu ayıbı temizleyecek.

Maçın ana fikri nedir, bilir misiniz?

Vah, vah, vah...
Adelaar Ofline   Alıntı ile Cevapla