Tekil Mesaj gösterimi
Alt 13-11-2007, 10:40   #1
dogan_cordoba
Moderator

dogan_cordoba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Milli Takıma Özel Tim Desteği

Milliler özel tim korumasındaNorveç maçında PKK'nın eylem yapacağı ihbarı emniyeti harekete geçirdi.

13.11.2007 10:14Click the image to open in full size. Norveç Büyükelçiliği, bölücü örgütün planlarıyla ilgili Dışişleri Bakanlığı’na bilgi verdi. Bu nedenle ‘3 özel tim görevlisi’ Perşembe Norveç’e gidecek
2008 Avrupa Şampiyonası elemelerinde cumartesi günü Norveç ile deplasmanda karşılaşacak millilerin bu önemli sınavı öncesinde terör alarmı verildi. Norveç Büyükelçiliğimiz, PKK’nın karşılaşmada çok ciddi eylem yapma hazırlığı içinde olduğunu öğrenir öğrenmez durumu Dışişleri Bakanlığı’na bildirdi. Konuyla ilgili olarak Emniyet Genel Müdürlüğü de devreye girdi ve emniyet amiri seviyesinde 3 özel tim görevlisinin Norveç’e gitmesini kararlaştırdı. 3 özel tim, perşembe günü Norveç’e gidecek ve cuma günü kafileyi karşılayacak. Norveç Büyükelçiliğimiz ayrıca yerel kanallara da başvurarak bu maç için Türk seyircilerin, medya mensuplarının ve milli futbolcuların güvenliği konusunda önlemlerin arttırılması çağrısında bulundu. Türkiye daha önce 2006 Dünya Kupası baraj maçında 12 Kasım 2005’te İsviçre ile deplasmanda oynadığı karşılaşmada özel güvenlik göndermişti.
FATİH TEKKE ŞOKE ETTİ
BU arada 5 gün Estonya’da kamp yapacak olan milli takımda Fatih Tekke şoku yaşanıyor. Rusya Ligi’nde Zenit’in Saturn’ü 1-0 yenip şampiyon olduğu maçta sakatlanarak oyundan çıkan Fatih Tekke, Milli Takım kadrosundan da çıkarıldı. Sakatlığını gerekçe gösterip millilerden affını isteyen Fatih’in durumunu değerlendiren Futbol Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy, VATAN’a şunları söyledi: “ Fatih Tekke’ye kızgın değilim ama onu anlamakta zorluk çekiyorum.
ULUSOY: ONA ÜZÜLÜYORUM
BU seviyeye gelmiş ve Milli Takım’ın çok ihtiyacı olduğu bir oyuncunun çok sakatlanıyor olması kendisine yeterince iyi bakamadığı anlamına gelir. Son maçta sakatlanmış ve çıkmış. Bu nedenle kadrodan çıkarıldı. Bu son derece normal. Ama ben Fatih gibi bir değeri çok yakından tanıyorum. Onun kendisini hazırlayamamasına şaşırıyorum ve üzülüyorum. Bizim Milli Takım’ın Fatih’e çok ihtiyacı var. Türk futbolunun da ona çok ihtiyacı var. İyi bir Fatih’i Avrupa’da durdurabilecek bir savunma görmüyorum