Tekil Mesaj gösterimi
Alt 15-11-2007, 11:03   #1
Pritt

Pritt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

''Lehime yapılan tezahüratlara sevinemedim''

Sivasspor karşılaşmasında Beşiktaş taraftarı yönetimi topa tutup teknik direktör Ertuğrul Sağlam’a “Adam gibi adam Ertuğrul Sağlam” diye tezahürat yapması dikkat çekmiş ve farklı yorumlara neden olmuştu. Tribünlerin destek verdiği Sağlam ise Vatan’a konuşup tezahüratları ve takımın son durumunu anlattı.

''Bazı kesimlerin, taraftarın yönetimi protesto ederken kendisini bağrına basmasının adeta sorguladığını ve çok farklı yorumların yapıldığını belirten Ertuğrul Sağlam şunları söyledi: “Taraftarımızı gerçekten çok üzdük. Arka arkaya kötü sonuçlar aldık. Bunu kabul ediyoruz. Taraftar tribüne gelip bizi destekliyor.''

''BİRLİK İÇİNDE OLMALIYIZ''
''Bu maçta başkana, menajerimize ve yönetime yapılanlar beni çok üzdü. Ancak bazıları bunu başka yöne çekti. ‘Tribünler sadece beni çağırdı’ diye başka bir hava yarattılar. Yani benim başkana istifa çağrısı yaptılar diye sevindiğimi mi sanıyorlar? Ben de üzülerek onların sevgilerine karşılık verdim. Keşke bunlar yaşanmasaydı. Beşiktaş gibi büyük bir kulüpte bu tür olayların olması herkes gibi beni de çok üzüyor. Böylesine sıkıntılı günlerde birlik ve beraberlik içerisinde düzlüğe çıkmamız gerekiyor.''

''BEN DE SORUMLUYUM''
''İşler iyi giderken benim de payım varsa kötü giderken ben de sorumluyum. Bundan da hiç kaçmadım. Sürekli kadroyu, ’Hoca kurdu’ diyorlar. Doğru söylüyorlar... Evet ben kurdum. Bunu da hep söyledim. Sürekli Legrotaglie'yi benim veto ettiğim yönünde haberler çıkıyor. Eğer şartları uygun olsaydı niye almayayım? Sonuçta İtalya Ligi’nde oynayan bir futbolcu. Bu futbolcunun bize toplam maliyeti 8 milyon Euro’yu buluyordu.''

''Bu parayı bizim kulübümüz veremezdi. İsim yapmış bir çok oyuncu listemdeydi. Hepsinin menajeriyle temasa geçtik bize, ”Kendinizi güldürmeyin o futbolcu size gelir mi’ dediler.''

''Her kulübün transfere ayırdığı bir bütçe var. Bizim de belliydi. Ben de çıkıp bazı teknik adamlar gibi isim vererek, ’Şunu istedim ama paramız yetmedi alamadık’ diyerek şikayet etmedim.''

''KULÜBÜMÜ DÜŞÜNDÜM''
''Önce yönetimin durumunu düşünmek zorundayım. Higuain ve Diatta çok büyük futbolcular demiyorum ki. Verilen paralara göre kaliteli isimler. Sabır gerekiyor. Bakın Higuain, yavaş yavaş forma giymeye başladı. 2 maçtır takımın en iyisi. Ben de açıkçası ona fazla şans vermedim. Daha önce oynasaydı belki kendini çok önce gösterirdi. Aynısı Diatta için geçerli. Çocuğu, hep son 15 dakikalarda ısınmadan oynattım. Belki o da çıkış yapacaktı. Bunu ilerleyen zamanlarda daha iyi göreceğiz. Yeni bir takım olduğumuzu ve sabır gösterilmesi gerektiğini bir kez daha vurguluyorum
Pritt Ofline   Alıntı ile Cevapla