Tekil Mesaj gösterimi
Alt 01-12-2007, 20:39   #1
|RespecT Me|
Banned

|RespecT Me| - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Icon16 Operasyon başladı: 100 BORDO BERELİ K. Irak'ta

Türk ordusu, sınır ötesinde ilk operasyonu gerçekleştirdi. Reuters'in geçtiği son bilgiye göre, "Türk ordusu Kuzey Irak'a girdi, PKK'yı 100 kişilik özel harekat timiyle vurdu.
Helikopterler de operasyona destek verdi. Birlikler operasyondan sonra döndü" derken, bu operasyonun Başbakan Erdoğan'ın dünkü açıklamasının ardından geldiğine dikkat çekti.

TSK operasyona adım adım hazırlandı. Operasyon ince bir zekanın ürünü... Herkes operasyon binlerce askerle yapılacağını düşünürken, TSK gerilla taktiğine dayalı, nokta operasyonu taktiğini kullandı. 100 kadar bordo bereli PKK'yı vurduktab sonra Türkiye'ye geri döndü. Operasyon bitti denemez, bugün, yarın ve daha sonraki günlerde de operasyon sürecek. TSK, Kuzey Irak'a yerleşmeyecek belki ama operasyonlar nokta atışı şeklinde sürecek.
ARKADAŞLAR SİZLERİ SALAK YERİNE KOYMAYA ÇALIŞTIM ANCAK BAŞARILI OLAMADIM. FORUM YÖNETİMİNİ ENAYİ YERİNE KOYMAYA ÇALIŞTIM ANCAK BAŞARAMADIM. SİZDEN DİLENEREK ALDIĞIM REPLERİ FORUM YÖNETİMİ SİLDİ. ŞİMDİ İSE BEN BUNA İSYAN EDİYORUM. BEN BİR MALIM!
Click the image to open in full size.
|RespecT Me| Ofline   Alıntı ile Cevapla